‘Kanlı Nigar’ perde açıyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 2017-2018 sanat sezonunun son prömiyer eseri ‘Kanlı Nigar’ yeniden seyircisiyle buluşuyor

‘Kanlı Nigar’ perde açıyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nden geçtiğimiz sezon sahneye koyulan, bizden hikayelerin yer aldığı ‘Kanlı Nigar’ müzikali, 13 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 20:00’de Samsunlu sanatseverler için sahnelenecek. İzleyicisinden büyük beğeni toplayan eserin bestesi Cem İdiz, rejisörlüğü Haldun Özörten’e ait. Müzikal İzmir ve Ankara operalarından sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde tekrar sahneye konuluyor. Karagöz Hacivat gölge oyunu olan ‘Kanlı Nigar’, Özlem Belkıs’ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır. Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.

HAFTAYA CUMARTESİ SAHNEDE

13 Ekim 2018 Cumartesi 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek olan Kanlı Nigar müzikalinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa çıkarıldı. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açık bulunuyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER