Kalleş saldırıda önemli gelişme! Gözaltı sayısı artıı

İstanbul Beşiktaş'taki çifte terör saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı 13'e yükseldi. Olayın hemen ardından 10 kişi gözaltına alınmıştı.

Kalleş saldırıda önemli gelişme! Gözaltı sayısı artıı

İstanbul Beşiktaş'ta dün gece gerçekleşen hain saldırının ardından gözaltı işlemleri de devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da gözaltı sayısının 13'e yükselidiği duyurdu. Sabah saatlerinde kameraların karşısına geçen Soylu, "Bu olayın hemen akabinde 10 kişi, daha sonra da yapılan operasyonlar neticesinde 3 kişi daha toplam 13 kişi gözaltına alındı." dedi.

İLK ETAPTA 10 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Bakan Soylu terör eylemiyle ilgili yaptığı ilk açıklamada, şöyle konuşmuştu:

"Bu iki patlamada milletimize üzülerek ve içimiz yanarak belirtiyoruz ki şu anda Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmiş 29 şehidimiz var. İkisi sivil, biri emniyet müdürü, biri emniyet amiri olmak üzere toplam 27 polis arkadaşımız. 166 şu ana kadar tespit edilen yaralımız var.

Yaralılarımızın bir kısmı taburcu edildi ve yaralılarımızın 23'ünün 17'si şu anda ameliyatta, 6'sı ise yoğun bakımda. Patlayan aracın tespitinden yola çıkılarak şu anda emniyet güçlerimizle yapılan operasyon çerçevesinde 10 kişi gözaltına alındı.

Gerek olayın gerekse olayın tespiti, nerede ve kimler tarafından planlandığı konusundaki çalışmaları da arkadaşlarımız yürütüyor. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

GÖZALTI SAYISI 13'E YÜKSELDİ

Şüphelilerin sorgusu sürerken ilerleyen saatlerde gözaltı sayısı 13'e yükseldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da gözaltına alınanların sayısının 13'e yükseldiğini duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER