Kabinede Karadeniz rüzgarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede, Karadeniz kökenli  5 bakan yer aldı. Bakanların 4'ü Trabzon, 1'i ise Ordu'dan

Kabinede Karadeniz rüzgarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merakla beklenen kabineyi açıkladı.

Yeni kabinede Samsunlu bir bakan yer almazken, Karadeniz kökenli 5 bakan kabinede yer aldı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte bakanlık sayısı 26'dan 16'ya düşerken,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede 16 bakan ve 1 cumhurbaşkanı yardımcısı görev aldı. Kabinede ise 5 bakan Karadeniz'den oldu.

KARADENİZLİ BAKANLAR KİM?

Kabinenin Karadenizli bakanlarından birisi Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk oldu. Eski Turizm Bakanı Atilla Koç'un kızı olan Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM Ankara temsilcisi olarak görev yapıyordu. Selçuk, Ordulu bir bakan olarak kabinede yer aldı.

TRABZONLU 4 BAKAN

Kabinede yer alan bakanların 4'ü ise Trabzonlu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Mustafa Varank, Sanayi ve Kalkınma Bakanı olarak görevlendirildi. Kabinede yer alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan da Trabzonlu. Trabzon Of'lu olan Süleyman Soylu da yeniden İçişleri Bakanı olarak kabinede yer alan isim oldu. Ailesi Trabzonlu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak da Hazine ve Maliye Bakanı olarak kabinede yer alan Karadenizli diğer bir bakan oldu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER