İYİ PARTİ, USTA'YA SÜRE VERDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için bir süredir MHP'den ihraç edilen Erhan Usta ile görüşen İYİ Parti, dünkü görüşmeden de bir sonuç çıkmayınca, cumartesi gününe kadar süre verdi. Usta aday olmamakta karar alırsa, İYİ Parti'nin Büyükşehir adayı Hayati Tekin

İYİ PARTİ, USTA'YA SÜRE VERDİ

MHP'den ihraç edildikten sonra İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması önerisinde bulunduğu Samsun Milletvekili Erhan Usta, dün yapılan görüşmelerde de adaylığı konusunda net bir karar veremedi. Olumsuz bir yanıt da vermeyen Usta'ya, İYİ Parti yöneticileri cumartesiye kadar düşünmesi için süre verdi.

HALA KARAR VEREMEDİ

AK Parti eski İl Başkanı Hakan Karaduman ile Cumhur İttifakı kapsamında ilçelerin paylaşımı nedeniyle yaşadığı polemik sonrasında MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatıyla ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın, İYİ Parti'den Büyükşehir belediye Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili belirsizlik sürüyor. Hafta başında Samsun'da istişarelerde bulunan ve adaylığı konusunda destek alan Usta, dün İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve İYİ Parti Genel Merkez yöneticileri ile de bir araya geldi. Aday olup olmayacağı konusunda yine kesin bir yanıt vermeyerek, ‘Düşünüyorum’ diyen Usta, olumsuz bir yanıt da vermedi.

DÜŞÜNMESİ İÇİN SÜRE TANIDILAR

Dünkü görüşme sonrasında Erhan Usta'dan halen bir yanıt alamayan İYİ Parti yönetimi bunun üzerine kendisine cumartesi gününe kadar düşünüp, karanını iletmesi için süre verdi. Usta, aday olmaya karar verirse, İYİ Parti vakit geçirmeden Usta'nın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını duyuracak.

İBRE HAYATE TEKİN'E DÖNDÜ

Erhan Usta'nın yapılan tüm ısrarlara rağmen halen adaylık konusunda kesin bir cevap verememesi, İYİ Parti'de Büyükşehir adaylığı konusunda ibrenin yeniden Hayati Tekin'e dönmesine neden oldu. CHP tabanından da Tekin'in aday gösterilmesi yönündeki baskıların İYİ Parti Genel Merkezi'nde yankı bulduğu, bu nedenle Hayati Tekin'in aday gösterilmesi olasılığının güçlendiği belirtiliyor.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER