İYİ Parti haftaya açıklıyor

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile ittifak yapan İYİ Parti, Samsun Büyükşehir Belediye başkan adayını 4 Ocak’ta açıklayacak

İYİ Parti haftaya açıklıyor

CHP ile alınan ittifak kararı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye başkan adayını çıkaracak olan İYİ Parti'de, aday belirleme çalışmaları devam ediyor. İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayını yeni yılın ilk haftasında açıklaması bekleniyor. İYİ Parti'de aday gösterilmesi düşünülen CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin ile ANAP eski Samsun Milletvekili Mehmet Çakar, Genel Başkan Meral Akşener ile görüştü.

TEKİN AKŞENER İLE GÖRÜŞTÜ

Öteden beri İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için konuşulan isimlerin başında gelen Hayati Tekin, teklifi kabul ederek, dün Ankara'da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın ile hafta başında görüşmüştü. Tekin, salı günü de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. Tekin’in yanı sıra ANAP eski Milletvekili Mehmet Çakar’ın da Akşener ile görüştüğü öğrenildi.

İLÇE İTTİFAKINDA ‘İLKADIM’ KRİZİ

Öte yandan CHP ile İYİ Parti'nin Büyükşehir'in ardından ilçeler bazında sürdürdükleri ittifak görüşmelerinde İlkadım krizi aşılmaya çalışılıyor. İlçe adaylarının açıklanması için takvimi yeni yıl sonrasında 4 Ocak'a bırakan CHP, AK Parti ile MHP arasında yapılacak ittifak kapsamında ilçe adaylarının açıklanmasını bekliyor. Bu çerçevede CHP ve İYİ Parti'nin de İlkadım'da hangi partinin adayının destekleneceği konusunda en geç 4 Ocak’a kadar Samsun Büyükşehir adayını açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER