İttifakımız devam ediyor

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, parti grubundan CHP’li 5 meclis üyesinin istifa etmediğini aksine komisyon kurmak için haklarından feragat ettiklerini söyledi. Işıtan, “İstifa etme gibi bir durum yok, böyle bir şey söz konusu değildir. İttifakımız devam ediyor” dedi

İttifakımız devam ediyor

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, dün yerel basında İlkadım Belediye Meclisi Ekim Ayı 1. oturumunda, CHP’li 5 meclis üyesinin istifa ederek İYİ Parti Grubu’ndan ayrıldığı yönünde çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu. Burcu Işıtan Satar, istifanın söz konusu olmadığını basın mensuplarının konuyu yanlış anladığını ve haber yaptığını aktardı. Işıtan Satar, CHP’nin komisyonda grup kurabilmesi için kendi gruplarından üye geçişi yaptıklarını söyledi.

‘İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL’
Burcu Işıtan Satar, “CHP’li arkadaşlar kendi gruplarını oluşturdular ancak komisyonlara üye verebilmek için yeterli çoğunluğu sağlayamadılar. Bizim komisyonlara bir kişi verme hakkımız vardı, biz de mevcuttaki CHP’li arkadaşları tekrardan aday gösterdik. Muhalefet karşı çıktı ancak bizler bu arkadaşlarımızın haklarının yenmemesi için kendi hakkımızdan feragat ettik. Yani CHP’li arkadaşlarımız komisyondan düşmesin diye jest yapmış olduk. Zaten CHP’li arkadaşlarımız da memnun kalarak, bize teşekkür ettiler. Kısacası bizden istifa etme gibi bir durum yok, böyle bir şey söz konusu değildir. İttifakımız devam ediyor” diye konuştu.

İYİ Parti’li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın listesinden meclis üyesi seçilen CHP'li Fikret Pekal, Temel Tataroğlu, Emre Taha Özyar, Hatice Çakır ve Ali Kandemir’in istifa ederek, kendi gruplarını oluşturduğu kaydedilmişti. İlkadım Belediye Meclisi üye dağılımı şöyle oldu:  İYİ Parti 11, CHP 5, AK Parti 14, MHP 6 meclis üyesi.

Tolga BİRGÜCÜ 

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER