İstinat duvarı çöktü

Adana'da çöken istinat duvarı önünde bulunan araçları ezdi, o sırada bir kadın son anda gçöük altında kalmaktan kurtuldu.

İstinat duvarı çöktü

Çukurova ilçesi Huzurevi Mahallesi'nde gerçekleşen olayda gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış bir sitenin istinat duvarının çökmesine neden oldu.

Büyük bir gürültü ile kopan istinat duvarı park halinde bulunan 4 araca zarar verdi. Apartman sakinleri ise karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndüler. 

Göçüğün altında kalmaktan son anda kurtulan Meryem Yağcı, "Duvarın ilk yıkılan kısmına bakmak için evden çıktım. Ancak bu sırada duvarın diğer kısmı yıkıldı. Canımızı zor kurtardık" dedi.

Gamze Yalçın ise, "Sabah saat yedi civarında duvarın önce bir kısmı çökmüş. Sonra da ikinci kısmı büyük bir gürültüyle çöktü. Pencereden baktığımda duvarın araçların üzerine çöktüğünü gördüm. Yukarıdaki parkta bir iki yıldır çalışma var. Sürekli toprak yığdılar. Bu duvarın bir gün çökeceğini biliyorduk. Apartman sakinlerinin bazıları belediye yetkililerine daha önce de dilekçe vermişlerdi burası için. Çok şükür ki can kaybı yok. Tek tesellimiz can kaybının olmaması" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER