İstedikleri olmadı baskıya başladılar

Donald Trump'ın serbest bırakılması için çağrı yaptığı rahip Andrew Craig Brunson'un tutukluluğuna devam kararı verilmesinin ardından ABD'li altı senatör, uluslararası finans kuruluşların Türkiye'ye kredi vermesinin kısıtlanmasını öngören bir yasa taslağı hazırladı.

İstedikleri olmadı baskıya başladılar

ABD Senotasu Türk mahkemelerinin rahip Andrew Craig Brunson'un tutukluluğuna devam kararı verilmesinin ardından harekete geçti.

Altı ABD'li senatör, "Türk hükümeti ABD vatandaşlarının tutukluluk haline son verene kadar" uluslararası finans kuruluşların Türkiye'ye kredi vermesinin kısıtlanmasını öngören bir yasa taslağı hazırladı. Senatörlerin attığı bu adım Çarşamba günü İzmir'de yargılanan ABD'li rahip Andrew Brunson'ın tutukluluğuna devam kararını izliyor.

Senato dış ilişkiler komitesinin yaptığı açıklamaya göre bazıları Cumhuriyetçi, bazıları da Demokrat Parti'den olan senatörlerin hazırladıkları yasa taslağı "Türkiye Uluslararası Finansal Kurumlar Yasası" adını taşıyor.

ABD'Lİ RAHİP 35 YIL HAPİS CEZASIYLA YARGILANIYOR

İzmir'de 20 yılı aşkın bir süredir yaşayan Brunson, 2016 yılındaki Aralık 2016'dan bu yana tutuklu olarak yargılanıyor. Hakkındaki suçlamalardan suçlu bulunması halinde Brunson 35 yıla kadar hapis cezası alabilir. Mahkeme Brunson davasının bir sonraki duruşmasını 12 Ekim'e erteledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER