İşte FETÖ'nün Mali Gücü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapılan incelemede paralel örgütün finans ağı tümüyle deşifre edildi. Paralel Yapı'nın finans ağının 150 milyar dolarlık ekonomik büyüklüğü olduğu belirlendi.

İşte FETÖ'nün Mali Gücü
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Paralel Devlet Yapılanması ile mücadele için talimat verdiği Devlet Denetleme Kurulu (DDK), örgütün finans ağını deşifre etti.
DDK, titiz bir çalışma sonucu Paralel Yapı ile iltisaklı 6 bin 500 şirketi tespit etti. Sabah'tan Hasan Ay'ın haberine göre, bu şirketlerin desteklediği Paralel Yapı'nın finans ağının 150 milyar dolarlık ekonomik büyüklüğü olduğu belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla devlet içindeki paralel yapı unsurlarına yönelik incelemelerini derinleştiren DDK, çalışmalarını çok yönlü sürdürüyor. İlk etapta tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yazı yazarak paralel yapı ile mücadele kapsamında neler yaptıklarını soran DDK, devletin tüm kademelerinden Paralel Yapı'ya karşı mücadele alanını genişletti.

400'Ü OKUL SAHİBİ

DDK, kamudaki çalışmaların yanı sıra Paralel Yapı'nın finans ağını ortaya çıkartmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Yapılan çalışma sonucunda Paralel Yapı ile iltisaklı şirketler tespit edildi. Paralel Yapı'ya destek veren 6 bin 500 şirketin olduğu, bu şirketlerin mali büyüklüklerinin 150 milyar dolara ulaştığı belirtildi. DDK, bu şirketler arasında yaptığı incelemesinde eğitim kurumu sahibi olan 400'üne öncelik verdi. 14 vakıf üniversitesinde de genel inceleme başlatan DDK, bu üniversitelerde PDY'nin yapılanmasını da ayrıca ele alacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER