İşte 4 İlde Öldürülen Terörist Sayısı

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonda öldürülen teröristlerin sayısını açıkladı

İşte 4 İlde Öldürülen Terörist Sayısı

Nusaybin ve Şırnak'ta terör örgüt PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Nusaybin'de 5, Şırnak'ta 11 terörist daha öldürüldü. Nusaybin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 339'a, Şırnak'ta 319'a çıktı.

Nusaybin'de 12, Şırnak'ta 6 el yapımı patlayıcı daha imha edildi. İmha edilen patlayıcı sayısı Nusaybin'de 780'e, Şırnak'ta 870'e ulaştı. Ayrıca Nusaybin'de, iki tabanca, 49 adet fişeği, beş telsiz ve bir dürbün ele geçirilmiş,

Çukurca'da keskin nişancı terörist öldürüldü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist Dragunov keskin nişancı tüfeği ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Silopi'de 1 terörist yakalandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, yol kontrol noktasından kaçmaya çalışan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist iki Kaleşnikof piyade tüfeği ile birlikte yakalandı.

Bitlis'in Hizan ilçesinde, güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, 35 adet fişeği, iki av tüfeği ve 23 adet fişeği ele geçirildi.

5 DAEŞ'li öldürüldü

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde, Türkiye'den Suriye'ye yasadışı yollarla geçmeye çalışan DEAŞ terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada; yabancı uyruklu beş şahıs ölü, 10 şahıs sağ olarak ele geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER