İŞTE 19 MAYIS RUHU!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ulusal mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılında, iktidar ve muhalefet Samsun'da buluşacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de 19 Mayıs'ta Samsun'da düzenlenecek kutlama programlarına katılacak

İŞTE 19 MAYIS RUHU!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal mücadeleyi Samsun'dan başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı Samsun’da şimdiye kadar görülmemiş bir coşkuyla kutlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de 19 Mayıs'ta Samsun'da düzenlenecek programlara katılacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin programı ise henüz belli olmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GELİYOR

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıkışlarının 100. yılı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Samsun’da etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikler çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun programı da belli oldu. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Samsun Port’ta Piri Reis Milli Mücadele Gemisi’ni karşılayacak. 

TÜTÜN İSKELESİ'NDE HALKA HİTAP EDECEK

Daha sonra temsilci gençler illerinden ve ülkelerinden getirdikleri toprakları ve Türk Bayrağı’nı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edecek. Saat 14.25’te Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde temsilci gençler ve vatandaşların katılımıyla Samsun Tütün İskelesi’ne yürüyüş gerçekleştirilecek. Sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan Tütün İskelesi’nde halka hitap edecek. 

TÜRK YILDIZLARINI İZLEYİP, YAŞAR DOĞU'YA GEÇECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.00'te ise Solo Türk ve Türk Yıldızları gösterisini Tütün İskelesi’nde yer alan maket Bandırma Vapuru'ndan izleyecek. Tütün İskelesi’ndeki programının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 16.20’de Yaşar Doğu Spor Salonu’nda halka hitap edecek. Sonrasında da Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzikali Bitmeyen Yolculuk final programı icra edilecek.  

KILIÇDAROĞLU MYK'YI SAMSUN'DA TOPLUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs programı da beli oldu. Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs günü partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'nu Samsun'da topluyor. CHP MYK, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Yalı Kafe'de, 'Özel Gündem' ile toplanacak. Toplantıya çevre ilerdeki milletvekilleri ve il başkanlarının yanı sıra Parti Meclisi üyeleri de davet edildi. Kılıçdaroğlu Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi de ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu 19 Mayıs günü akşamı ise Atakum'da Emek Parkı'nda düzenlenecek Yeryüzü İftarı programına da katılacak. Emek Parkı'ndaki iftar programının ardından 19 Mayıs coşkusu,  Kıraç ve Niyazi Koyuncu konserleriyle doruğa çıkacak.

AKŞENER KURMAYLARIYLA BİRLİKTE GELİYOR

İktidar ve muhalefeti Samsun'da buluşturacak 19 Mayıs kutlamaları kapsamında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de partisinin Genel İdare Kurulu'nu Samsun'da topluyor. İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necaattin Demirtaş'ı da ziyaret edecek olan Akşener ardından İlkadım Belediyesi'nin yeni hizmet binasında Genel İdare Kurulu üyeleriyle birlikte özel gündemli bir toplantı gerçekleştirecek. İYİ Parti'nin tüm kurmaylarının katılacağı toplantının ardından iftar programı düzenlenecek. Akşener ve beraberindekiler İlkadım Belediyesi'nin Bulvar AVM'de düzenleyecekleri iftar programına katılacaklar.

BAHÇELİ'NİN PROGRAMI HENÜZ KESİNLEŞMEDİ

19 Mayıs'ta Samsun'a gelip gelmeyeceği henüz belli olmayan tek siyasi parti lideri ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. MHP Samsun İl Başkanlığı, 19 Mayıs için Bahçeli'yi Samsun'a davet ederken henüz katılım konusunda kesin bir bilgi verilmediği öğrenildi. Bahçeli'nin de Samsun'a gelmesi halinde, 19 Mayıs günü Türkiye tarihinde ilk kez tüm siyasi parti liderleri aynı gün içerisinde Samsun'da olacaklar.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER