İstanbul'da Dev Şafak Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Sultangazi’de çeşitli adreslere terör operasyonu düzenledi.

İstanbul'da Dev Şafak Operasyonu

DHKPC terör örgütünün yayın organının Sultangazi'deki ofisine düzenlenenoperasyonda, 5 kişi gözaltına alındı. Tüm duvarları demirle güçlendirilmiş ofise, 90 dakikalık çalışma sonucunda girildiği öğrenildi.

POLİS HELİKOPTERİ HAVADAN DESTEK VERDİ

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin katılımıyla gerçekleştirdiği operasyona, polis helikopteri de havadan destek verdi.

ÇATIŞMA 90 DAKİKA SÜRDÜ

İtfaiye ekiplerinin de katıldığı çalışma çerçevesinde tüm duvarları demirle güçlendirilen daireye 90 dakikalık çalışma sonucunda güçlükle giren ekipler, Y.K, E.Y, Ü.Ç, B.E. ve T.S'yi gözaltına aldı. Zanlılar, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

OPERASYON ANINDA YUNANİSTAN'DAKİ YÖNETİCİLERLE TELEKONFERANS YAPIYORLARDI

Ofiste yapılan araştırmada, örgütün merkez komite ile yazışma yapılan haberleşme odasında yangın çıkarıldığı ve dijital materyallerin imha edildiği tespit edildi. Operasyon sırasında ofistekilerin Yunanistan'daki örgüt yöneticileriyle telekonferans halinde olduğu öne sürüldü.

Diğer odalarda bulunan dijital materyallere ise incelenmek üzere el konuldu.

Bu arada, operasyon sırasında yüzleri maskeli bazı şüphelilerin sokaklara barikat kurduğu ve dergi bürosunun yakınında ise silah seslerinin duyulduğu bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER