IŞİD Mevzileri Havadan Ve Karadan Vuruldu

Kilis'in karşısında Suriye'nin köylerinde Özgür Suriye Ordusu ile IŞİD arasında çatışmalar şiddetlenirken, koalisyon güçleri uçaklar ile havadan, Türk Silahlı Kuvvetleri ise sınıra yakın bölgelere düşen havan toplarına karşı misli ile tank ve fırtına obüs toplarıyla vurmaya başladı.

IŞİD Mevzileri Havadan Ve Karadan Vuruldu

KOALİSYON HAVADAN OBÜSLER KARADAN VURDU

Bugün sabah saatlerinde Elbeyli ilçesindeki Dağ Hudut Karakolu sorumluluk alanındaki boş araziye havan mermisi düşmesi üzerine TSK, Dağ Hudut Karakolu ile Şehit Mehmet Hudut Karakolunda konuşlu bulunan tank ve fırtına obüslerle IŞİD mevzilerini ateş altına aldı.  Sabah saatlerinde  Suriye'nin Çobanbey kasabasına saldıran IŞİD militanları ise koalisyon güçleri uçaklar tarafından vuruldu.

PATLAMA SESLERİ SINIR KÖYLERİNDEN DUYULDU

Çatışma ve patlama sesleri sınır köylerinden duyulurken, IŞİD tarafından atılan havan mermilerinin sınıra yakın bölgelere düşmesi üzerine TSK tarafından IŞİD mevzileri tank ve obüs toplarıyla dövülmeye başlandı. TSK, angajman kuralları çerçevesinde sınır birliklerinde konuşlu bulunan tank birlikleri ile obüs toplarıyla IŞİD'in El Bab karargahı ile  Suriye'nin sınır köylerindeki IŞİD mevzilerine bomba yağdırdı. Oluşan patlama ve dumanlar sınır köylerinden duyulurken, IŞİD ile ÖSO arasındaki çatışmalar da sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER