İşçi ve emekçiler bugün alanlarda

Samsun’da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları bugün sabah ve öğleden sonra iki ayrı program ile gerçekleştirilecek. Türkiye Kamu-Sen, 19 Mayıs'ın 100. yılı kapsamında 1 Mayıs'ı bugün Samsun'da kutlayacak. Diğer sendikaların yürüyüş ve kutlamaları ise öğleden sonra gerçekleştirilecek

İşçi ve emekçiler bugün alanlarda

1 Mayıs İşçi Bayramı etkinlikleri, iki farklı noktada gerçekleştirilecek. Türkiye Kamu-Sen’in 1 Mayıs programı sabah saatlerinde Ray İstasyonu'ndan başlayacak yürüyüşün ardından Tütün İskelesi'nde, KESK Samsun Şubeler Platformu'nun yürüyüşü ise öğleden sonra saat 15.00'de yine Ray İstasyonu'nun önünden başlayacak yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

KAMU-SEN SAMSUN’DA KUTLUYOR

2019’un milli mücadelenin başlamasının 100. yılı olması nedeniyle Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’in 1 Mayıs programını Samsun’da yapacak. 1 Mayıs’ta Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi'nden tüm yöneticiler ve aileleri başta olmak üzere Türk Eğitim-Sen başkan ve üyeler de Samsun'da olacak.

KAMU-SEN’İN MİTİNGİ TÜTÜN İSKELESİ’NDE

Türkiye Kamu-Sen'in kutlama programını Samsun'da gerçekleştirecek olması nedeniyle bu yıl ki etkinlik ve yürüyüşler tüm güne yayılmış durumda. Türkiye Kamu-Sen’in 1 Mayıs kutlama programı sabah saat 10.00’da Cumhuriyet Caddesi Gar İstasyonu önünden verilecek startla başlayacak. Yürüyüş Tütün İskelesi’ne kadar devam edecek. Burada yapılacak mitingle saat 14.00’te sona erecek.

KESK’İN YÜRÜYÜŞÜ 15.00’TE BAŞLAYCAK

1 Mayıs için Türkiye Kamu-Sen'in programını tamamlamasının ardından, KESK Samsun Şubeler Platformu yürüyüş ve mitingi gerçekleştirilecek. KESK’in mitingi için yürüyüş korteji saat 15.00’te Cumhuriyet Caddesi Gar İstasyonu önünde toplanacak. Buradan başlayacak yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam edecek. Miting, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştireceğiz. KESK'in bu yıl ki 1 Mayıs etkinliği, saat 20.00’ye kadar devam edecek.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER