Iraklılar Samsun'u mesken tuttu

Tapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre; bu yılın 9 ayında Samsun’da toplam 479 Irak uyruklu vatandaş ev satın aldı. Katarlı bir vatandaş ise 57 bin 477 metrekare arazi satın aldı

Iraklılar Samsun'u mesken tuttu

Samsun'da ev satın alarak Türkiye'ye yerleşen yabancı uyruklularla ilgili son veriler belli oldu. Buna göre Samsun'da yılın 9 ayında toplam 581 yabancı uyruklu vatandaş ev satın aldı. Yabancıların büyük bir çoğunluğu Iraklı.

EN FAZLA IRAKLILAR SAMSUN’A YERLEŞTİ

Tapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre; Samsun il ve ilçelerinde toplam 581 yabancı uyruklu vatandaşa gayrimenkul satıldı. Samsun'da en fazla gayrimenkul satın alanların başında 479 Irak uyruklu vatandaş geliyor. Samsun'da 237 Iraklı İlkadım ilçesinde 235'i ise Atakum ilçesinde konut satın aldı. Iraklıların yanı sıra 21 İranlı da yine Atakum'dan bu yılın 9 ayında konut satın alarak, Samsun'a yerleşti.

KUVEYTLİ İŞADAMI 57 BİN METREKARE ARAZİ ALDI

Bu arada Atakum’da en büyük gayrimenkul arazisini Katarlı bir işadamının satın alması da dikkatlerden kaçmadı. Katarlı işadamı Atakum'da tapu kayıtlarına 57 bin 477 metrekare arazi satın alıdı. Samsun'da 7 Afganistanlı, 3 Alman,1 ABD, 5 Azerbaycan, 1 Belçika, 1 Birleşik Arap Emirlikleri, 1 Bosna Hersek, 1 Filistin, 1 Gürcistan, 1 Hindistan, 1 İngiltere, 3 Kanada, 1 Katar, 1 Kazakistan, 1 Kuveyt, 2 Mısır, 1 Romanya, 1 Rusya, 1 Sudan, 1 Suudi Arabistan, 2 Ukrayna ve 4 Ürdün vatandaşı da Atakum'dan konut ve gayrimenkul satın aldı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER