İNSANLIK ÖRNEĞİ

Samsun, 7 aylık bir kız çocuk babası Burak Kurum (24), 6 ay önce bulduğu bileziğin sahibini her yerde arıyor. Asgari ücretle çalışan genç, insanlık örneği gösteriyor.

İNSANLIK ÖRNEĞİ

Samsun’da, özel bir şirkette elektrik mühendisi olarak görev yapan 7 aylık bir kız çocuğu babası Burak Kurum (24), iş çıkışında çocukluk arkadaşı ile beraber gezmek için çıktıkları caddede gezerken bilezik buldu. Kaldırımın üzerinde duran bileziği alan Burak Kurum, sahibini bulmak için çevredeki esnaflara ve insanlara sordu ancak sahibine ulaşamadı. Burak Kurum, 6 ay önce bulduğu bileziğin sahibini o günden bu yana aradığını söyledi.

‘6 AYDIR SAHİBİNİ ARIYORUM'

Burak Kurum, “Ben evli ve 7 ayık bir kız çocuğu babasıyım. Samsun’da özel bir firmada elektrik mühendisi olarak asgari ücret karşılığında çalışıyorum. Bir gün arkadaşımla gezerken, kaldırımda bilezik bulduk. Hemen bunu yerden alarak, bir beze sardım. Çevredeki esnafa ve vatandaşlara bilezik kaybedip, kaybetmediklerini sordum araştırma yaptım ancak herhangi bir sonuç alamadım. Bileziği kuyumcuya da götürdüm, sahte olup olmadığına baktırdım değeri 7 bin TL civarında olduğunu anladık. Bileziği 6 ay önce buldum. O günden buyana sahibini arıyorum” diye konuştu.

‘EVİMDE RAHAT UYUYAMIYORUM’

“Para kazanmak kolay değil, bugün 10 TL’mi kaybetsem üzülürüm, ben de zor şartlar altında para kazanıyorum” diyen Burak Kurum, şöyle devam etti; “Hırsızlık olayı çok oluyor. Yarın bir gün bu bilezik çalınsa benim vicdanım sızlar. Evimde rahat uyuyamıyorum. Bir an önce bileziğin sahibinin bulunmasını istiyorum.”

‘SAHİBİNİN BULUNMASINI İSTİYORUZ’

Onur Vural, “Burak ile geziyorduk. Sahibini bulmaya çalıştık. Etraftaki esnafa sorduk, numara bıraktık. Kuyumcuya gidip, gerçekliğinden emin olduk. Birkaç yere haber saldık. Sahibi kim bilir hangi şartlar altında almıştır bu bileziği. 6 aydır bizde, sahibinin bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

‘DAMADIMLA GURUR DUYUYORUM’
Burak Kurum’un Kayınpederi Hayrettin Güllükaya, “Ben damattan bileziği satmasını ve parasını bana vermesini istedim ama bir türlü ikna edemedim. Böyle bir damadım olduğu için gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER