İlkadım'da büyük dönüşüm başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İlkadım'da başlatılan kentsel dönüşümün 2023'e kadar tamamlanacağını ifade ederek, "Elimizden gelen tüm desteği İlkadım'a ve Samsun'a vereceğiz, bundan hiç şüpheniz olmasın" dedi

İlkadım'da büyük dönüşüm başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün akşam Samsun’un İlkadım ilçesi Hastane Mahallesi’nde AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Açık Hava Mitingi’ne katıldı. AK Parti Samsun Milletvekili Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adayları, AK Parti Samsun Milletvekilleri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda davetli katıldı. Binlerce İlkadımlının katılım sağladığı mitingde Bakan Murat Kurum, kentsel dönüşüm ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

TOK: DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Programın açılış konuşmasını yapan Erdoğan Tok, “Devletin desteği arkamızda olduğu sürece tüm yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Mahalle ziyaretlerimizde ‘İnsanlar bizi bu kötü binalardan kurtar diyor. Allah’ın izni ile devletimizin de desteği ile İlkadım’da kentsel dönüşümü başaracak, halkımızın yaşam standartlarını yükselteceğiz” diye konuştu.

DEMİR: SAMSUN’U İHYA EDECEĞİZ

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ise, “1 Aralık’ta sahaya indik, 17 ilçe 950 bin seçmen var. Her bir kardeşimize ulaşma gayretinde olduk. Projelerimizi açıklayalı 20 gün oldu bunların üzerinde çok detaylı çalıştık. Hemen hemen her alanda Samsun’u, Cumhurbaşkanımızın ‘31 Mart’ta Samsun şahlanışa hazır mı?’ demesi gibi şahlandıracağız. Karadeniz’in başkenti Samsun’u kalkındıracağız. Samsun bayrağını seven, azimli, kararlı ve mücadeleci bir şehirdir. Kurtuluş meşalemizin yandığı bu şehirden yani Samsun’dan, 31 Mart’ta en doğru mesajı vereceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: GELECEK İÇİN ÇIRPINIYORUZ

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz da, “Hizmet belediyeciliği Samsun’umuzda devam ediyor. Biz bir yere kadar getirdik bundan sonra da Mustafa Demir ve Erdoğan Tok, el ele tutuşarak bu hizmet aşkını daha yükseklere çıkartacak. Biz de elimizden gelen desteği vereceğiz. Bizim oturduğumuz yerde iş, hizmet, insan hayatı, insanın geleceği ve konforu konuşulur. Biz insanlarımızın geleceği için çırpınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın bize yönelttiği talimatların gereğini yerine getirmek, ülkemizi geliştirmek için çırpınıyoruz” diye konuştu.

KURUM: SAMSUN’A BİZ SAHİP ÇIKTIK

Bakan Murat Kurum, “Milli Mücadele’nin başladığı yer İlkadım ve Samsun ile gurur duyuyoruz. Samsun demek İstiklal Savaşı demek, Samsun demek Milli İrade demek, Samsun demek birlikte yaşamak demektir. Açık söylüyorum bizim dönemimize kadar Samsun’u o istiklal mücadelemizin bir mevzisi olarak görmediler. Ne Samsun’a ne de geleceği sahip çıkmadılar. ‘Cumhuriyetçiyiz’ dediler Cumhuriyetin eserlerine sahip çıkmadılar. ‘Çağdaşız’ dediler, ülkemizin ve milletimizin kalkınmasına, yatırımlarına ve büyümesine sırt çevirdiler. Bizler Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına 16 yıldır sahip çıktık ve çıkıyoruz. Milletimizin hassasiyetlerine, devletimizin geleceği ve bekasına biz sahip çıkıyoruz. Ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracak yatırımları AK Parti olarak biz yapıyoruz” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ İLKADIM 

Samsun'daki önceliklerinin İlkadım'daki kentsel dönüşüm olduğunu dile getiren Bakan Kurum, "İlkadım'da tüm vatandaşlarımızın rızasını alarak, bu büyük dönüşüme başlıyoruz. Fatih, Reşadiye, Yenidoğan, Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy, Hastane, Kökçüoğlu, Karasamsun, Hançerli, Saitbey, Pazar, Selahiye ve Cedit mahallelerinde bu dönüşümü hep beraber sağlayacağız" dedi. Bu mahallerde rezerv konutlar oluşturacaklarını belirten Bakan Kurum, "Öncelikle, içinde sosyal donatı alanlarının da yer alacağı bu konutları inşa edeceğiz. Ardından TOKİ vasıtasıyla bu mahallelerimizde kentsel dönüşüme başlayacağız. Bu süreç içerisinde vatandaşlarımıza kira ve taşınma yardımlarının yanı sıra, faiz desteği de sağlayacağız" diye konuştu.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER