İkinci el uçtu

Ülke genelinde ikinci el araç piyasasındaki artış ivmesini sürdürürken, Samsun’da da araç fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor

İkinci el uçtu

Korona virüsü pandemisi fırsata çevrilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl fiyatı 20 bin liradan satışa sunulan bir otomobilin değeri, fırsatçıların oyunları nedeniyle yüzde 100 oranında arttı. 2019’da satış fiyatı 20 bin lira olan bir araç, günümüzde 40 bin liraya kadar yükseldi. Araç almanın oldukça zorlaştığı Samsun’da, durum aynı. Kentteki İkinci El Otomotivciler Sitesi’nde bir yıl önceki fiyatlara araç mümkün olmuyor.

BİR HAFTADA YÜZDE 5 DAHA ZAM

İkinci el araç piyasasında fiyatların düşmesini umutla bekleyen otomobil sahibi olma hayali kuran vatandaşlar için üzücü bir haber daha geldi. Samsun’da ikinci el otomobillere bir hafta içerisinde yüzde 5 oranında zam geldi. Fiyatlardaki yükselişi değerlendiren otomobil satıcıları, fiyatlardan memnun olmadıklarını belirterek, "Bizlerde fiyatların düşmesini istiyoruz. Bu fiyatlara araçlarımızı satamıyoruz ancak piyasa böyle elden bir şey de gelmiyor. Düşmesini umut ediyoruz ancak bu fiyatlar düşmez, daha da artar" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER