İETT Otobüslerinde Yeni Dönem Başladı

İETT, toplu taşıma araçlarının elektronik ortamda takibi ve yönetimi için İkitelli Garajı’nda Otobüs Filo Yönetim Merkezi kurdu

İETT Otobüslerinde Yeni Dönem Başladı

Günlük ortalama 14 milyon İstanbulluya 5 bin 100 otobüs ve 50 binin üzerinde seferle hizmet veren İETT toplu taşıma araçlarının elektronik ortamda takibi ve yönetilmesi için İkitelli Garajı’nda Otobüs Filo Yönetim Merkezi kurdu.

Bu merkezle, tüm araçlar 7 gün 24 saat kontrol edilerek güvenli ve konforlu toplu ulaşım ve yolcu memnuniyeti hedefleniyor.

İkitelli Otobüs Filo Yönetim Merkezi’nde 45 görevli online olarak otobüsleri takip ediyor. Acil durumlarda araçlardaki GPS sinyalleri alınarak sahadaki 35 görevliyle iletişime geçiliyor.

Olaya kısa süre içinde müdahale ediliyor. İETT’nin Metrobüs Filo Yönetim Merkezi ise Edirnekapı Garajı’nda bulunuyor. Tüm olaylarda gerekli tedbiri alan İETT, sefer sırasında hastalanan yolcu için ambulans yönlendirmesi, adli olaylar için emniyet desteği de sağlıyor.

24 SAAT GÖREVDELER

Kriz anlarında yönetimi kolaylaştırmak amacıyla kurulan Filo Kontrol Merkezi’nde operatörler sistemi takip ediyor. Komuta merkezinde araç seferlerini zaman çizelgesine uygun olarak takip eden trafik operatörleri, sahada cereyan eden olayları izleyerek gereklihaberleşmeyi sağlıyor. Arızalanan araçların zamanında tamir edilerek servise verilmesini takip eden operatörler, yolcular tarafından şikâyet veya ihtiyaç duyulan bilgileri de anlık takip ederek gerekli bilgilendirmeyi yapıyor. Çağrı Merkezi operatörleri ve iletişim masaları 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER