İddaa bayileri Ankara’da toplanıyor

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın komisyon ücretlerini düşürmesi üzerine kupon almayarak durumu protesto eden iddaa bayileri, bugün Ankara’da Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu’nda toplanıyor

İddaa bayileri Ankara’da toplanıyor

İddaa bayi sahipleri, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından belirlenen ve yüzde 7,2’den, yüzde 4,8’in altına düşen komisyon ücretlerine karşı başlattıkları isyanı sürdürüyor. Kazançlarının yüzde 40 oranında düştüğünü ifade eden bayiler, ekonomik problem yaşadıklarını söylüyor. Diğer yandan yüzde 2 olan geri ödeme komisyonlarının da yüzde 1’e düşürülen ülke genelindeki bayi sahipleri, alınan kar marjı kararına WhatsApp üzerinden organize olarak tepki göstermişti. 

ESNAF ODALARI BİRLİĞİ İLE GÖRÜŞTÜLER

Ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da oyuncudan kupon almayan bayiler, tarihi belirsiz eylem içerisine girmişti. Akabinde Samsun’daki iddaa bayileri, Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ile görüşerek sorunlarını dile getirmiş, çözüm istemişlerdi.

ANKARA’DAN KESİN ÇÖZÜM İSTEYECEKLER

Samsun’da olduğu gibi tüm ülke genelinde kent merkezleri ve ilçelerde ilgili esnaf odalarında toplantılar yapılmıştı. Edinilen bilgiye göre: iddaa bayi sahipleri bugün Genel merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu’nda toplanacak. İddaa bayilerinin, istedikleri komisyon ücretlerinin eskiye dönmesi ve kesin çözüm.

Tolga BİRGÜCÜ

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER