Hulusi Akar'ın Şahitliğine Tepkiler Dinmiyor!

Çukurca'da şehit olan 8 askerin son yolculuğuna uğurlandığı gün Erdoğan'ın kızının nikahında 8 şahitten biri olarak yer alan Genelkurmay Başkanı'na tepki mesajları yağdı.

Hulusi Akar'ın Şahitliğine Tepkiler Dinmiyor!
Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar çiftinin 8 nikah şahidi arasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da yer aldı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın düğüne gidip çifte şahit olması tepkilere yol açtı. Twitter'da “HulusiAkaristifa” diye açılan etikete 60 bine yakın tepki mesajı gönderildi. Siyasiler, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş sosyal medyadan Akar'ı istifaya davet etti.

İşte Genelkurmay Başkanı Akar'a yöneltilen eleştirilerden bazıları:

Feyzi İşbaşaran (AK Parti'li eski vekil): Genelkurmay Başkanı'nın düğüne gidip şahitlik yapması ahlaki değil. Damat Selçuk Bayraktar savunma sanayi ihalelerine giriyor. Bu durum, savunma sanayi ihalelerinde şeffaflığı ve serbest rekabeti ortadan kaldırır. Selçuk'un firmasına karşı kimse iş alamaz.
Aytun Çıray (CHP'li vekil): Ocağın onurlu neferlerini iftirayla hapse attıran, Atatürk ve İnönü'ye ‘ayyaş' diyen orduyu itibarsızlaştıranın nesine şahitsin.
Ceyhun İrgil (CHP'li vekil): Sen düğüne git komutan, biz şehitlerimize şahitlik yaparız.
Mevlüt Dudu (CHP'li vekil): O şehitlerin iki eli senin yakanda olacak.
Mehmet Ali Çelebi (Ergenekon sanığı teğmen): Çukurca'da söyledin yalan, Kilis'te füzelere bakan, şehidin var düğündesin, yanında İsmail Kahraman!
Aylin Kotil: Hadi Erdoğan'ın şehit haberlerini takmadığını biliyoruz da sorumlu olduğun onlarca askerin şehit olmuşken nikah şahitliği nedir Hulusi Akar?
Gökçe Fırat (Ulusal Parti Genel Başkanı): Genelkurmay Başkanı değil, sarayın bekçisi.
Ahmet Memiş (Gazeteci): AKP'ye nikah şahidi olması yetmez, halay başı da olsun.

– Sarayın askeriymişsin biz Atatürk'ün askeri sandık.
– Partili Cumhurbaşkanı'ndan sonra partili Genelkurmay Başkanı.
– Oğlan bizim değil, kız bizim değil, şahit bizim değil, şehitler bizim.
– Bilal ve Burak askerlik yapmamışmış. Hulusi de yapmıyor zaten.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER