Hükümet terör örgütü üyleri için düğmeye bastı

Yapılan birçok temizlenin dışında hükümet bugün düğmeye bastı.

Hükümet terör örgütü üyleri için düğmeye bastı
15 Temmuz darbe girişimin ardından devlet kruumlarına yönelik yapılan FETÖ temizliğinin ardından ilerleyen günlerde bir temizliğin daha yapılacağı söylenmekte.

Örgüt üyelerine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında istihbari bilgileri, itiraflari, sosyal medyadan yapılan paylaşımlar başta olmak üzere örghüt mensupları lehine faaliyet yürüten tüm memurlar görevden ihraç edilecek. eğitim ve sağlık alanını kapsayan bu temizlemede 40 bin kişinin ihraç edilmesi bekleniyor.
105 BİN KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,  yapılan değerlendirmede FETÖ soruşturması kapsamında 105 bin kişinin açığa alındığını belirtirken, terör örgütü PKK ile ilgili çalışmayı da önümüzdeki günlerde sonuçlandırmaya çalıştıklarını söyledi.

40 BİNDEN FAZLA İSİM MERCEK ALTINDA

Hükümet, PKK'ya destek veren 28 HDP'li yandaşı belediyeye kayyum atanmasından sonra kamu kurumlarında temizlik için de düğmeye bastı. Kamu kurumları ve belediyelerden terör örgütü üyeleri ve destekçilerinin temizlenmesi kapsamında yaklaşık 40 binden fazla isim mercek altına alındı.

Terör örgütü PKK'lıların ayıklanmasında öncelikle MİT ve Emniyet raporları dikkate alınıyor. Sosyal medya üzerinden örgüt lehine paylaşımda bulunan, propagandasını yapanlar, güvenlik güçlerini hedef alan açıklama yapanlar belirleniyor.

TEŞVİK EDENLER DE TAKİPTE

İncelenen isimler arasında sosyal çevre araştırması kapsamında toplanan veriler, teknik takibe takılanlar, örgüte doğrudan destek veren belediyelerin organizasyonlarında yer alan, çocukların dağa çıkmasını teşvik eden, terör örgütüne yakın kültür-gençlik merkezleri, derneklerde çalışanlar, Kandil çağrıları doğrultusunda sokağa inenler, Kobani eylemlerine katılanlar, kamera kayıtlarına yakalananlar yer alıyor. Terör örgütü üyeliğinden dava açılanlar, örgütün Avrupa'daki organizasyonlarına katılanlar, görev alanlar da bu kapsamda değerlendiriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER