HSK’DAN YENİ KARARNAME

Hakimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) açıkladığı kararnameyle Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç getirildi

HSK’DAN YENİ KARARNAME

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi’nin adli ve idari yargı 2019 yılı Ana Kararnamesi ile Samsun’da çok sayıda hakım ve savcının yeri değişti. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz,  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Yavuz’dan boşalan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç atandı. 

YENİ BAŞSAVCI TARSUS’TAN

Samsun’da 100’e yakın hakim ve cumhuriyet savcının görev yerinin değiştirildiği kararnamede Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na Tarsus Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç atanırken, Samsun Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na ise Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Murat Sarıyıldız getirildi. Kararnamede Samsun Bölge Adliye Mahkemesi üyelerinden İsa Karakoç Ankara hakimliğine, Bayram Albayrak Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, Ahmet Ziya Elitaş da Antalya Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine getirildi. Kararnamede ayrıca Samsun hakimi Çağrı Aksu Başaran Trabzon Adliye Mahkemesi üyeliğine, Samsun Cumhuriyet Savcısı Öner Özlü Samsun Adliye Mahkemesi üyeliğine, Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melih Cönce ise Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Solak Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na, Vezirköprü Hakimi Abdullah Top; Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı. Kararnamede Malatya Cumhuriyet Savcısı Sedat Sekban Samsun Cumhuriyet Savcılığı’na, Şanlıurfa Hakimi Mesut Çevik Samsun Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, Yargıtay Tetkik Hakimi Kubilay Koç ile Rize Hakimi Zafer Demirtaş, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine getirildi. Kararnamede Ordu Hakimi Eyüpcan Kılıç ise Bafra Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına, Tavşanlı Hakimi Mustafa Utku da Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına getirildi. Yaz kararnamesinde atanırken, Trabzon Cumhuriyet Savcısı Serkan Akkuş ile Silopi Cumhuriyet Savcısı Emre Koçak ve Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Seçkin Gülce Samsun Cumhuriyet Savcılıklarına atandılar.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER