‘Hoş geldin’ haczi

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye dün görevini aldıktan birkaç saat sonra icra takibi iletildi

‘Hoş geldin’ haczi

31 Mart yerel seçimlerinin galibi Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, dün belediye binasına gelerek eski Başkan İshak Taşçı’dan görevi devraldı. Başkan Cemil Deveci’ye, görevi devralmasından birkaç saat sonra ‘Kamulaştırmadan, el atmadan kaynaklı’ icra takibi tebliğ edildi.

687 BİN 528 TL!
H. A. isimli şahsın 687 bin 528,78 TL bedelli hak ve alacaklarına ilişkin kazandığı dava sonucu Cemil Deveci’ye iletildi. Dava sonucunda, “yerleşik Yargıtay içtihatları gereğince şartlı bağışlar-vergi resim ve harç gelirler-kamu hizmetinde fiilen kullanılan malları hariç olmak üzere, maaş hesabı hariç olmak üzere’ hariç olmak üzere borç miktarınca haciz konulasına karar verilmiştir” denildi.

DEVECİ: ÜZÜCÜ BİR DURUM
Hukuksal süreç ile alakalı gerekli işlemlerin yapılacağını belirten Başkan Cemil Deveci, “Hizmete başladığımız ilk dakikalarda böyle bir icra takibi ile karşılaşmak üzücü bir durum. Bir enkaz devralacağımızı biliyorduk ancak ilk günden de böyle durumla karşılaşacağımızı tahmin etmemiştik. Gerekli tüm işlemlerin başlatılması için arkadaşlarımız çalışmalara başladılar” diye konuştu.

 

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER