Her partinin oyuna talibim

AK Parti'den İlkadım Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Musa Arslan, Gazete Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar'ı ziyaret etti. Arslan, "Aday olduğum takdirde İlkadım’da şimdiye kadar yaşanmamış bir şey yaşanacak. Bütün partililer kendi partilerinin adayı olmasına rağmen beni destekleyecek ve bana oy verecekler" diyerek iddialı konuştu

Her partinin oyuna talibim

2019 mart ayında yapılacak yerel seçimlere yönelik 5 Kasım'da aday adaylığı başvurularının başlayacağı AK Parti'de, İlkadım Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan ilk isim olan Musa Arslan, iddialı konuştu. Arslan, aday gösterilmesi halinde bütün partilerden oy alacağını, İlkadım’da rekor bir oy oranı ile başkan olacağını iddia etti.

BANA OY VERECEKLER

Gazete Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar'ı ziyaret eden Musa Arslan, belediye başkan adayı gösterilmesi arsında İlkadım için düşündüğü projeleri anlattı. MHP, CHP ve İYİ Partililerin İlkadım’da kendisine oy vereceklerini belirten Musa Arslan, “İlkadım’da herkesi kucaklayarak, şimdiye kadar AK Parti’ye oy vermemiş CHP ve İYİ Partililerin de desteklerini alıyor ve büyük bir teveccühle bu partili seçmenlerimizin de gönüllerine taht kurmayı başarmış bir isim olarak AK Parti’nin çok geniş bir kitle partisi olduğunu gösterecek tek aday benim. Aday olduğum takdirde Samsun İlkadım’da şimdiye kadar yaşanmamış bir şey yaşanacak; bütün partililer kendi partilerinin adayı olmasına rağmen beni destekleyecek ve bana oy verecekler" diye konuştu.

İLKADIM’DA CUMHUR İTTİFAKI’NI SAĞLARIM

Cumhur İttifakı’nı Samsun’da sağlayabilmiş tek isim olarak her zaman bütün partilerin sevgi ve muhabbetini kazanmış bir kişi olduğunu vurgulayan Musa Arslan, "Herkes beni sever ve ben de bütün partilileri kucaklayarak zafere doğru yürüyorum. Doğup büyüdüğüm ve yaşadığım İlkadım ilçesine hizmet edebilmek için aday oldum. Aday gösterilmem halinde iddia ediyorum; 120 binin üzerinde oy alarak rekor kıracağım" dedi.

RAKİP TANIMIYORUM

İlkadım ilçesinin sıkıntılarının ortada olduğunu kaydeden Musa Arslan, istihdama yönelik iki büyük projesinin olduğunu ve bunu aday olduktan sonra açıklayacağını söyledi. Arslan, her siyasi partinin oyuna talip olduğunu ve her fikir ve siyasi görüşten destekçisi olduğunu da belirterek, "Yıllardır AK Parti’nin çeşitli kademelerinde hep hizmet çarkının içinde bulundum. İlkadım’da herkesi kucaklayarak, AK Parti’nin çok geniş bir kitle partisi olduğunu göstererek eğer aday olursam Samsun’da tarihi bir oy potansiyelini yakalayacağım. İlkadım benim doğup büyüdüğüm ve yaşadığım yer. Bu nedenle bana Canik’i, Atakum’u, Tekkeköy’ü verseler bu kadar iddialı konuşmam. Seçimi kaybedebiliriz bile derim. Ama İlkadım’da şimdiye kadar aldığım destek ve gördüğüm teveccüh sebebiyle bu kadar iddialı konuşuyorum. İlkadım’da mevcut başkan da dahil hiçbir rakip tanımıyorum” diye konuştu.

YOLUMUZ ERDOĞAN YOLUDUR

Çevresinde dürüst ve sevecen kimliğiyle bilinen Arslan neden aday adayı olduğunu ise şu sözlerle açıkladı: “Hepimizin bildiği gibi 24 Haziran seçimleri sonrası liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan seçim sonrası çok ciddi değerlendirmeler yapmış ve siyaset yapan insanların halkla iletişimlerinin nasıl olması gerektiğini gerek milletvekillerine, gerek belediye başkanlarına gerekse teşkilatlara açık bir şekilde ifade etmiştir. O'nun gösterdiği yol ve çizgide hayatını sürdüren biri olarak İlkadım Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğumu söylemek istiyorum.”

HEP HALKIN İÇİNDE OLDUM

Yıllardır iş adamı olarak Samsun'a hizmet ettiğini sözlerine ekleyen Arslan, "Hem iş adamı hem de AK Parti'nin değişik kademelerinde görev yapan bir siyasetçi olarak herkesin karşısına alnı açık ve başı dik olarak çıkacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Ben halkıma aşık bir adamım. Birikimlerimi, deneyimlerimi İlkadım'ın gelişmesi, büyümesi için kullanacağıma dair şimdiden söz verebilirim. Biz her daim halkın içinde, milletle el ele gönül gönüle olduk. Rabbim çıktığımız bu kutlu yolda bizleri utandırmasın” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER