Her 5 adımda bir avuç izmarit

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi üyeleri gençler, Dünya Değişim Günü nedeniyle Samsun sahillerinde pet ve cam şişe ile sigara izmariti topladı

Her 5 adımda  bir avuç izmarit

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) Samsun’da bulunan gençlik merkezi olan ‘TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi’, anlamlı bir çalışmaya imza attı. Merkez üyeleri üniversiteli öğrenciler, Dünya Değişim Günü kapsamında Atakum sahilinde çevre temizliği yaptı. Gençler, Atakum’un Körfez Mahallesi ile Yeni Mahalle arasındaki sahil bölgesinde, denizden, yürüyüş yolundan ve yeşil alanlardan, pet ve cam şişe ile sigara izmaritlerini topladı.

‘İŞ BİRLİĞİNE DAVET EDİYORUZ’
17 yıldır Atakum ilçesinde birbirinden çeşitli, öğretici, eğlenceli ve bilgi dolu atölyeler ve sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini belirten, Gençlik Merkezinin Etkinlik Sorumlusu Semiha Memişoğlu, etkinlikle ilgili: “Ben yaklaşık iki yıldır gençlik merkezinde gönüllülük yapıyorum, etrafımda gördüğüm sorunlara çözüm üretiyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği son sınıf öğrenciyim. Biz gençler, sadece Dünya Değişim Günü’nde değil, her anımızda etrafımızı iyileştirmek için seferber oluyoruz. Dün ne yazık ki sahilimizin, denizimizin, az da olsa yeşil alanlarımızın kirliliğine şahit olduk. Her 5 adımda bir avuç sigara izmariti, her 10 adımda bir pet ve cam şişe topladık. Yaşadığımız ortak alanda bilinçlendirme çalışmalarının yapılması için yerel belediyeleri birlikte işbirliğine davet ediyoruz” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER