Helikopterler Ankara il sınırları dışına yollandı

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada tanklardan sonra helikopterlerinde Ankara il sınırı dışarısına çıkarıldığını bildirdi

Helikopterler Ankara il sınırları dışına yollandı

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminde Başkentteki askeri birliklerden savaş uçaklarından sonra 11 helikopter Ankara dışındaki komutanlıklara nakledildi.

Darbe girişiminin ardından Başbakan Yıldırım tarafından kapatılacağı bildirilen 4. Ana Jet Üs Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığınca yapılan düzenlemeyle yedek meydan statüsüne düşürüldü.

"ANKARA'DA NE TANK NE SAVAÇ UÇAĞI NE DE HELİKOPTER GÖRECEĞİZ"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlık olarak hain darbe girişiminin ardından askeri birliklerin şehir dışına taşınmasını tamamladıklarını vurguladı.

Bakan Işık, şunları kaydetti:

"Eskişehir ve Merzifon'daki üslerimiz Ankara'daki savaş uçaklarımızın yeni adresleri olacak.  Başkent Ankara'da ne tank ne savaş uçağı ne de helikopter göreceğiz. Hava harp araçlarımızı olması gerektiği gibi Başkent dışında konuşlandırıyoruz. Darbeye zemin hazırlayan yapıları ortadan kaldırdığımız, yeniden düzenlediğimiz gibi fiziki yerleşmelerimizi de yeni anlayışa göre dizayn ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER