Helal olsun sana Nine!

Rize'nin Çayeli İlçesi'ne 24 kilometre uzaklıktaki Gürpınar Köyü'nde meydana gelen sel ve heyelanda göçük altında kalarak ölen Songül Tolan için cenaze töreni düzenledi.

Helal olsun sana Nine!

İlçede meydana gelen afet nedeniyle karayollarının kapalı olmasıyla köye ulaşamayan savcılık yetkilileri bugün yolun açılmasıyla köye ulaştı. Köyde 3 günden bu yana  bir alanda muhafaza edilen Tolan’ın cenazesi savcılık incelemesi ardından Gürpınar Köyü Camiine getirildi. Cenazeye Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Bak ve Yazıcı cenazede Tolan ailesiyle görüşerek taziyede bulundu.

MÜFTÜDEN ANNEYE TEŞEKKÜR

Cenaze namazını kıldıran Rize il Müftüsü İsmail Yalçın da dua öncesinde, ''Vefat eden kadının annesi kendisini almaya gelen helikopter için, ''Bu helikopteri indirmeyin bu devletin malıdır. Devletin ve ülkenin malı zayi olmasın'' diyerek tarihe bir not düştü. Helal olsun böyle kadınlara'' dedi.

Sel ve heyelanda çöken evin enkazında kalarak hayatını kaybeden Songül Tolan ikindi namazı sonrası köyde toprağa verildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER