Hedefinde Hacettepe Teknokent de Vardı!

Darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün hedefinde Hacettepe Teknokent'in de olduğu öğrenildi

Hedefinde Hacettepe Teknokent de Vardı!

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.  Dr. Haluk Özen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu  gece, üniversitenin Teknokent binasına zırhlı bir araç içinde 4 silahlı kişinin  geldiğini belirterek, "Bütün odaların kapılarını kırarak açtılar. Biz Teknokent  olarak adını söylemekte artık beis olmayan örgütle çok mücadele içindeyiz.  Mahkeme, suç duyurusu, savcılık... muhtemelen onlarla ilgili bir evrak almaya  geldiler." dedi.


AA muhabirine açıklamalarda bulunan Özen, darbe girişiminin olduğu  gece saat 23.00 civarında Teknokent binasına bir zırhlı araçla 4 silahlı kişinin  girdiğini ve bütün odaların kapılarını kırarak açtıklarını anlattı.

Silahsız olmaları nedeniyle Teknokent'teki güvenlik görevlilerini,  gelen kişilere müdahale etmemeleri, ancak güvenlik kameralarının çalıştığından  emin olmaları konusunda uyardığını dile getiren Özen, olayı emniyet güçlerine  bildirdiklerini söyledi.

Özen, kamera kayıtlarına göre bu silahlı kişilere bir süre sonra  telefon geldiğini, bunun üzerine derhal toplanıp gittiklerini ifade ederek, "Muhtemelen tam yapmak istediklerini bitirememiş olabilirler, ama ne için  geldikleri belli. Türkiye'de üniversite olarak sadece Hacettepe Üniversitesi  Teknokent'e girdiler. Biz Teknokent olarak adını söylemekte artık beis olmayan  örgütle çok mücadele içindeyiz. Mahkeme, suç duyurusu, savcılık... muhtemelen  onlarla ilgili bir evrak almaya geldiler." diye konuştu.

Bilgi ve belgelerin ne zamandan beri toplandığına ilişkin soru üzerine  de Özen, çoğunlukla savcılığa intikal eden belgelerin son 3-4 sene ile ilgili  olduğunu kaydetti.

"Örgütün menfaat sağladığına ilişkin bilgiler Teknokent'teydi"

Özen, darbe girişimi öncesinde gerek Mali Suçları Araştırma Kurulu  gerek Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı ile iş birliği içinde olduklarını  belirterek, şöyle konuştu:

"Zaten ortada örgüte yönelik bir süreç vardı ve o süreç muhtemelen bir  yere doğru evriliyordu. Bu bilgiye sahip olanların da onu muhtemelen akamete  uğratmak için böyle bir girişimde bulunduklarını düşünüyorum. Bence zaten bu  örgüt ile ilişkilendirilen ve bu ilişkinin emniyete yansımış, savcılığa yansımış  olan bilgi belgeleriyle, açılacak soruşturmaların hepsinin bilgisi ellerinde  olduğu için bunları ortadan kaldırarak kendilerini aklamaya yönelik bir  girişimdi. Çünkü zaten o bilgi ve belgeler de Teknokent ile ilgili işlerde bu  örgütün ekonomik olarak menfaat sağlayıcı ilişkilerini ortaya koyan bilgi,  belgelerdi. Muhtemelen binaya gelerek o belgeleri alıp götürmeyi hesapladılar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER