HDP, PKK'ya Silah Taşıyan Teröristi Meclis'e Soktu

HDP'li Sarıyıldız, dünkü grup toplantısına örgüte silah götürürken yakalanan bir teröristi soktu. Olay sosyal medyada infiale neden oldu.

HDP, PKK'ya Silah Taşıyan Teröristi Meclis'e Soktu
Geçtiğimiz günlerde Meclis koridorlarında 'Biji Serok Apo' sloganlarıyla terör örgütü PKK propagandası yapan HPD, dünkü grup toplantısında yeni bir skandala imza attı.

Grup toplantısına HDP'li milletvekillerin yanı sıra partililer ve konuklar da katıldı.Sosyal medya hesabındaki takma adı 'Robin' olan bir terörist, Meclis'e geldiğini "Yps – Meclisi Faysal abiye ziyaret başladım. Alican Önlü ile de görüşeceğim" tweetini atarak duyurdu. Ardından, HDP'nin grup toplantısının yapıldığı salona geçerek HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını çekti, "Başkan geldi" ifadelerini kullanarak paylaştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre daha önceki tweetlerinde terörist arkadaşlarını işaret ederek, "İyi bakın Cizre'ye tarihi kahramanlıklarla dolu diz çökmeyeceğiz ve direneceğiz. Cizreliler dün ve bugün gibi" ifadelerini kullanan PKK'lı sosyal medyada infiale neden oldu. Halkın can güvenliğini sağlayan asker ve polisi açıkça hedef gösteren, terör propagandası yapan ve kanlı eylemlerin bizzat içinde bulunan PKK'lının TBMM çatısı altında bulunmasına sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi..

TERÖRİSTLERE SİLAH TAŞIRKEN YAKALANMIŞTI

"Dikkat edin, bugün bu teröristi Meclis'e getiren yarın canlı bomba getirir" yorumları yapıldı. Teröristin attığı tweetlerden, TBMM'ye girmesine HDP'li Faysal Sarıyıldız'ın yardımcı olduğu anlaşıldı. Sarıyıldız eli kanlı teröristlere mühimmat ve silah götürürken yakalanmış, milletvekilliği dokunulmazlığı bulunduğu için yargılanamamıştı..
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER