Hayati Tekin bugün Akşener ile görüşüyor

Samsun'da CHP ile ittifak kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Büyükşehir'e adaylık teklifinde bulunduğu Hayati Tekin ile bugün bir araya geliyor

Hayati Tekin bugün Akşener ile görüşüyor

CHP-İYİ Parti ittifakında, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayını çıkaracak olan İYİ Parti'de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday arayışları sürüyor. Bu kapsamda adaylık teklifinde bulunulan CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin, bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara'da bir araya gelecek ve adaylığıyla ilgili son detayları görüşecek.

TEKİN: TEKLİFİ KABUL ETTİM

CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin gazetemize yaptığı açıklamada, İYİ Parti'den kendisine gelen Büyükşehir adaylığıyla ilgili kararını verdiğini açıkladı. Teklifi kabul ettiğini dile getiren Tekin bugün Meral Akşener ile yapacağı görüşmede, aday gösterilmesiyle ilgili bazı konularda görüşme yapacaklarını dile getirdi.

SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 31 Mart'ta sandığa İYİ Parti'den girecek olan Hayati Tekin'in adaylığının ise yarın açıklanması bekleniyor. Tekin, aday olması ile ilgili olarak geçen hafta süresince CHP'nin tüm ilçe örgütleriyle bir araya gelerek, adaylığına nasıl baktıkları ile ilgili görüşlerini almıştı. CHP örgütlerinden de destek alan Tekin, kendisine verilen destek üzerine İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye başkan adaylığı teklifini kabul etti. Tekin'in İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir adayı gösterilip gösterilmeyeceği salı günü belli olacak.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER