Havza’ya 5 yıldızlı otel yapacak

Havza'da yatırım yapmayı planlayan Arap işadamı, Havza'da incelemede bulundu

Havza’ya 5 yıldızlı otel yapacak

Bir süredir Havza’da termal turizm yatırımı yapmayı planlayan Katarlı işadamı Sultan İbrahim Alsheeb Havza’da incelemelerde bulundu. Alsheeb ilk olarak Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Yapılan görüşmede Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza’da bulunan termal turizm alanları ve diğer yatırım yapılacak alanlar hakkında Sultan İbrahim Alsheeb’ye bilgiler verdi.

BİZİM KAPIMIZ YATIRIMCIYA AÇIK

İkiz, yabancı yatırımcıların bölgeye ilgi duymalarından memnun olduklarını dile getirerek, “İlçemizde en önemli sorun istihdama dayalı göç. İnşallah bu tür Havza'da bu tür yatırımlar ile bunun önüne geçeceğiz. Geçtiğimiz aylarda ülkemiz ve Katar arasında yapılan işbirliği anlaşması çerçevesinde Arap yatırımcılar ülkemize geldi ve bir kısmı da özellikle termal turizm yatırımları kapsamında ilçemize ilgi göstermekte. Sultan İbrahim Alsheeb’de bu yatırımcılarımızdan biri. Bizim kapımız ilçemize gelecek her yatırımcıya açık. İnşallah Havza’mız ve ülkemiz için hayırlı olur” dedi.

HAVZA’YA 5 YILDIZLI OTEL GELİYOR

Ziyaret sonrası Sultan İbrahim Alsheeb ve yanındakiler Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk Çörakçioğlu ile birlikte yatırım yapmayı planladıkları alanda incelemelerde bulundular. Sultan İbrahim Alsheeb, Rize ve Bolu’da turizm yatırımları bulunduğunu ve bir süre önce Havza’da incelemelerde bulunduğunu belirterek, “Bu Havza’ya ikinci gelmemiz. Havza’da 5 yıldızlı otel ve termal fizik tedavi üzerine yatırım planlamaktayım” dedi.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER