Hastanelerde kuyruk çilesi bitmiyor

Samsun'da hastanelerde sıra alma işlemleri ve diğer işlemlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle kuyruk çilesi bitmiyor. Gazi Devlet Hastanesi ve Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yetkililer yığılmaların önüne geçmek için önlemler almalarına rağmen, muayene kuyrukları bitmiyor

Hastanelerde kuyruk çilesi bitmiyor

Samsun'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere Gazi Devlet Hastanesi ve diğer devlet hastanelerindeki kuyruklar vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Hastanelerde yaşanan hasta kuyruklarına ilişkin en son görüntü Gazi Devlet Hastanesi'nden geldi. Yaz mevsimine rağmen muayene odaları önünde oluşan uzun kuyruklar nedeniyle hem hastalar hem de sağlık çalışanları zor anlar yaşıyor. Hastaneye muayene gelen hastalar ise saat kaç olursa olsun yoğunluk nedeniyle sıra beklemek zorunda kaldıkların belirterek, "Bu yoğunluk karşısında doktorlar ve diğer sağlık çalışanları da sıkıntı yaşıyor. Bu nedenle sağlık görevlileri ile hastalar arasında sık sık bekleme yüzünden tartışmalar yaşanıyor" dedi.

ACİL SERVİSTE BİLE SIRA VAR

Aşırı yoğunluğun acil servislerde de yığılmalara neden olduğunu belirten vatandaşlar, "Hasta zaten rahatsız durumu acil. Ama o da sıra beklemek zorunda kalıyor. Bu durum hastalara müdahaleyi de geciktiriyor. Hatta acil servislerdeki uzun kuyruğu gören vatandaşların bazıları özel hastanelere yönelmek zorunda kalıyorlar. Parası olan böyle yapıyor ama parası olmayan vatandaşlar sıranın kendilerine gelmesi için beklemek zorunda kalıyorlar" diye konuştular.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER