Hastanede Korkunç Yangın

Dün gece Ankara Numune Hastanesi'nde yangın çıktı

Hastanede Korkunç Yangın
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çatısında çıkan yangın, çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın nedeniyle 100 hasta başka hastanelere tahliye edilirken durumu ağır olmayan bazı hastalar kendi imkanlarıyla evlerine gitti.

Saat 21.30 sıralarında Altındağ ilçesinde meydana gelen olayda, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çatısında yangın çıktı. Hastanesin B ve C bloklarının üstünde başlayan yangın, kısa sürede C ve D bloklarının çatısına da yayıldı. Hastanede yatan hastalar, hastane personelleri tarafından dışarıya çıkarıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

YILDIRIM MI DÜŞTÜ?

Polis ekipleri, hastane ve çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Hastaneye itfaiye araçlarının girmesini engelleyen park halindeki araçlar, çekici yardımıyla kaldırıldı. Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, hastanede bulunan bazı hastalar, yangının çatıya düşen yıldırım nedeniyle çıktığını iddia etti.

İtfaiyenin yaklaşık 2 saatlik bir çalışma sonucu yangını söndürdü. Yangın sonucu ölü ve yaralı bulunmazken, bazı hastaların dumandan etkilendiği öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER