Hasan Uzunlar kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve MHP'ye sosyal medya hesabından hakaret içeren paylaşımlar yapan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın partiden kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

Hasan Uzunlar kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklamada bulundu.

İl Başkanı Ersan Aksu açıklamasında; sosyal medya paylaşımları nedeniyle, daha önce Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevlerinden alınan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın AK Parti'den kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

KESİN İHRACI İSTENDİ

Başkan Aksu şunları kaydetti:

"Parti üyemiz Hasan Uzunlar, kamuoyunun da malumu olduğu üzere, sosyal medyada gerçekleştirdiği bir takım paylaşımlar sonrası, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekiliği görevlerinden alınmıştı.

Cumhur İttifakı kurduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi hakkında ve öncesinde Atatürk hakkında, parti kuruluş ilkeleri ve politikalarına aykırı  değerlendirmelerinin yer aldığı paylaşımlarla ilgili; İl Yönetim Kurulumuz, Hasan Uzunlar'ın kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar vermiştir."

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 00:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER