Güzeloğlu’na önemli görev

Samsun eski Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyon sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atandı

Güzeloğlu’na önemli görev

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyon sonrası, Diyarbakır Belediye Başkanı görevden alındı. Belediye Başkanlığı görevine ise 2006 tarihinde Samsun Valiliği görevine atanan ve 2010 yılının haziran ayına kadar görev yapan şimdiki Diyarbakır Valisi Basri Güzeloğlu getirildi.

HASAN BASRİ GÜZELOĞLU KİMDİR?

22 Eylül 1964 Ankara doğumlu olan Hasan Basri Güzeloğlu, ilk, orta ve lise eğitimini yurdumuzun değişik yörelerinde tamamlamıştır. Eski kaymakamlardan Kadir Güzeloğlu’nun oğludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1985 yılında birincilikle mezun oldu. Siverek, Simav İlçelerinde Kaymakam, Vekilliği, Türkoğlu, Baskil, Güroymak, Ulukışla, Menderes ilçelerinde kaymakamlık, Gümüşhane ve Karaman'da valilik yapmıştır. 24 Nisan 2006 tarihinde Samsun Valiliğine atanan Güzeloğlu buradaki görevini 2010 yılının Haziran ayına kadar sürdürmüş ve 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Mersin Valiliğine atanmıştır. Mersin'de de 4 yıllık görevini tamamlamış 15 Eylül 2014 tarih ve 6780 nolu müşterek kararname ile Kocaeli valiliğine atanmıştır. 27 Eylül 2014'te Mersin'deki görevinden ayrılarak 1 Ekim 2014 tarihinde Kocaeli Valiliğindeki görevine başlamıştır. 21 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Diyarbakır Valiliğine atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Güzeloğlu'nun, yayımlanmamış bir adet sosyolojik araştırması bulunmakta ve İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER