Gözler Meral Akşener’de

İYİ Parti'nin 15 ilde daha başkan adayları belli olurken, Samsun Büyükşehir adaylığı için öne çıkan Hayati Tekin, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın ile görüştü. Tekin'in adaylığının bu hafta ilan edilmesi bekleniyor

Gözler Meral Akşener’de

CHP ile yapılan ittifak kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için teklif götürülen CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın ile dün biraya geldi. Tekin'in adaylığı için son kararı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener verecek.

AYDIN VE DERVİŞOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

İYİ Parti'nin 15 ilde daha başkan adayları belli olurken, gözler CHP ile yapılan ittifak kapsamında İYİ Parti'ye bırakılan Samsun'da kimin aday gösterileceğine çevrildi. Öteden beri İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için konuşulan isimlerin başında gelen Hayati Tekin, teklifi kabul ederek, dün Ankara'da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın ile görüştü.

KARARI AKŞENER VERECEK

Görüşmede iki genel başkan yardımcısı Hayati Tekin'in adaylığına Samsun kamuoyunun destek verdiğini kendilerinin de bildiğini belirterek, teşkilatla da yapılacak görüşmelerin ardından hazırlayacakları dosyayı Meral Akşener’e sunacaklarını, son olarak Genel Başkan Meral Akşener'in kararı vereceğini belirttiler.

İLÇE İTTİFAKINDA ‘İLKADIM’ KRİZİ

Öte yandan CHP ile İYİ Parti'nin Büyükşehir'in ardından ilçeler bazında sürdürdükleri ittifak görüşmelerinde anlaşmazlıklar yaşandığı öğrenildi. İYİ Parti'nin İlkadım adayının İYİ Parti'den çıkarılması yönündeki ısrarına CHP'nin sıcak bakmadığı, bu nedenle de ilçe adaylarının belirlenmesi sürecinin uzadığı belirtiliyor. İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir ve CHP ile yapılacak ittifak bağlı olarak ilçe adaylarını aralık sonuna kadar açıklaması bekleniyordu. CHP ise ilçe belediye başkan adaylarını 4 Ocak'ta yapılacak Parti Meclisi'nde kamuoyuna duyuracak.

15 ADAY DÜN AÇIKLANDI

Bu arada İYİ Parti, 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Mersin, Balıkesir, Trabzon, Denizli, Erzurum büyükşehir belediye başkan adaylarının yanı sıra Elazığ, Afyonkarahisar, Isparta, Çankırı, Nevşehir, Niğde, Kars, Kırıkkale, Uşak ve Osmaniye belediye başkan adaylarını da açıkladı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER