Geri gelmek istiyorlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belek’te bir otelde düzenlenen gala yemeğine katıldı. Türkiye’ye gelen turist sayılarıyla alakalı değerlendirmede bulundu. Bir çok kişinin Türkiye’ye gelmek istediğini belirtti.

Geri gelmek istiyorlar

2002 yılından 2014 yılına kadar Türkiye’ye gelen turist sayısında büyük artışın olduğuna dikkat çeken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sayının 13 milyondan 34 milyon civarına kadar yükseldiğini kaydetti. Son 2 yıllık süre zarfında ise turist sayılarında birazda olsa düşüşün olduğunu ifade etti.


Bakan Çavuşoğlu, "Ülkelerimiz arasında görüş ayrılıkları olabilir. Bazı sorunlar da yaşanabilir. Bizlerin görevi diyalog yoluyla o sorunları aşmak. Bu konuda samimi çabalar sarf ettiğimizi bilmenizi isteriz, ama siyasetçiler özellikle bir sorun yaşandığı zaman kendi vatandaşlarını, yani sivil halkı cezalandırıcı adımlardan kaçınmalıdır. Ama bu sene turist sayısının artmaya başladığını gördük" diye konuştu.


Mevlüt ÇAVUŞOĞLU,’’ Bir Alman bana şunu söyledi, 'Bizim siyasetçiler Türkiye'ye gitmememiz için telkinde bulunuyor ama, buranın tadını İngilizler çıkarıyor.' Doğru, İngiltere'den gelen turist sayısında artış var. Gelecek sene Almanya'dan Avrupa'nın her yerinden gelen turist sayısında artış olacak, talepler patlamaya başladı. Son iki sene gittikleri yerden memnun kalmadılar ve oralarda soyuldukların söylüyorlar. Türkiye'ye geri gelmek istiyorlar. Bizim farkımız, insanı çok seviyoruz ve insana hizmet etmeyi, insanları memnun etmekten mutlu oluyoruz. O nedenle turizm sektöründe, hizmet sektörümüz dünyada en önde. Türk Hava Yolları'ndan daha iyi bir hava yolu şirketi var mı? Özel havayolu şirketlerimiz de aynı iyi. Çok kaliteli otellerimiz var."dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER