Gayrimenkul ramazanda sıfır çekti!

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, ramazan ayında gayrimenkul sektörünün sıfır çektiğini belirtti. Başkan Oral, yatırımcılara imarsız arsa çağrısı yaptı

Gayrimenkul ramazanda sıfır çekti!

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Oral, gayrimenkul sektörünün ramazan ayında sıfır çektiğini söyledi. Oral, yatırım yapmayı düşünenlere, döviz ve altına değil imarsız arazileri tercih etmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. Başkan Mevlüt Oral, “Samsun’da gayrimenkul sektörü, ramazan ayında sıkıntılı bir süreç geçirdi. Ramazan dolayısıyla gayrimenkul sıfır çekti. Meslektaşlarımızı çalışırken görmek zor. Tapu ve kadastro dairelerinde bile memurlar oturuyor. Elbet seyrek de olsa iş var ancak çok durgun. Ben tapu dairelerinde emlakçı ve müteahhit arkadaşlarımızı görmüyorsam, acı gerçek ortadadır. Piyasa anormal derecede durgunluk var” diye konuştu.

‘UMUDUMUZ VAR’ 

Ramazan ayı sonrası gayrimenkulde hareketlenme beklentisi içerisinde olduklarını belirten Mevlüt Oral, şöyle devam etti: “Umudumuz var. İnşallah yolumuz açılır. Yoksa sektör, çok zor duruma girer.”

‘İMARSIZ ARSA ALIN’

Konut kredisi faizlerinin düşmediği sürece gayrimenkul sektörünün işinin zor olduğunu belirten Mevlüt Oral, yatırımcıya şöyle seslendi: “Yatırımcı parasını faize yatırıyor veya döviz ve altına yöneliyor. Burada kesinlikle yanlış yapıyor. Yatırım yapmak isteyenler, dövize ve altına yönelmesin, en güzel yatırım gayrimenkule yapılan yatırımdır. İmarsız arsa alabilirler, bu arsa imar geldiğinde değerlenecektir. Bunu pek çok örneği vardır.”

Tolga BİRGÜCÜ

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER