Fransız basınında Beşiktaş

Dün akşam oynanan şampiyonlar ligi mücadelesinde Beşiktaş, Fransız temsilcisi Monaco’yu 2-1 yenerek üst üste gruptaki 3.galibiyetini aldı. Kartalın bu zaferini Fransız basını da sayfalarına taşıdı.

Fransız basınında Beşiktaş

Fransa basının geniş yer ayırdığı Monaco-Beşiktaş için attığı manşetlerden en dikkat çekeni ise Le Figaro'nun attığı "Tosun Monaco'yu cezalandırdı, Monaco'nun geçen sezonki kalitesi artık yok" başlığı dikkat çekti. Le Figaro, Cenk Tosun için ise Tosun "ağır vasıta" manşetini attığı haberinde "26 yaşındaki milli futbolcunun transfer piyasalarındaki yükselişi bir şans değil, belki en "gösterişli" hücum futbolcusu degil ama "şeytani bir randımana" sahip. Daha önce Porto'ya gol atan Tosun, Monaco'yu Quaresma'nun isabetli ortasına müthiş bir kafa vurarak ve "fırsatçı" bir şut ile avladı ve Jemerson ile Glik'e kabus gibi bir gece yaşattı" şeklinde haberi verdi.

Ünlü Fransız gazetesi L'Equipe ise Şenol Güneş'in basın toplantısında söylediği "Grupta hala herşey olabilir, Monaco'nun tur atlama şansı devam ediyor" sözlerini manşetlerine taşıdı. Gazete Cenk Tosun'u da maçın adamı bellirledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER