Fransa Ve İngiltere'den Pakistan Açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve İngiltere Başbakanı Cameron, Pakistan'ın Lahor kentindeki bombalı terör saldırısını kınadılar

Fransa Ve İngiltere'den Pakistan Açıklaması

Elysee Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Hollande’ın terör saldırısı ile ilgili olarak Pakistan halkına ve yetkililerine dayanışma mesajı gönderdiği bildirildi.

Hollande, "Bu acılı günde Pakistan halkına ve yetkililerine dayanışma mesajı gönderirken ülkemizin dünyanın her yerinde terörle mücadelesinin kararlılıkla süreceğini hatırlatmak istiyorum." ifadesini kullandı.

Teröristlerin kendileri gibi olmayanları hedef alarak öldürdüğünü kaydeden Hollande, saldırıyı şiddette kınadığını bildirdi.

Sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden terör saldırısında aile fertlerini ve yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileyen Cameron, “Elimizden gelen yardımı yapacağız.” dedi.

İngiltere’nin Dışişleri Bakanı Philip Hammond ise “masum sivilleri” hedef alan terör saldırısını sert bir şekilde kınadığını belirtti.

Hammond, "Pakistan hükümeti bu terör eylemlerini planlayan ve gerçekleştirenlerle mücadele ederken, hükümetle birlikte çalışmaya ve gereken desteği sunmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Pakistan’ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da dün bir lunaparkta düzenlenen saldırıda 70 kişi hayatını kaybetmiş, 25'i ağır 340 kişi yaralanmıştı. Saldırının ardından ülkede 3 günlük yas ilan edilmiş, yerel medya, saldırıyı Pakistan Talibanı'na bağlı Cemaat-ul Ahrar grubunun üstlendiğini duyurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER