Fırat Kalkanı Operasyonu'nda hedefler vuruldu

Fırat Kalkanı kapsamında gerçekleştirilen operasyonda, TSK Suriye'deki 10 DAEŞ hedefini vurdu

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda hedefler vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 39. gününde meydana gelen gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

YOĞUN ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Muhaliflerden oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu ile IŞİD arasında yoğun çatışmaların devam ettiği belirti. Mahallerde büyük ölçüde hakimiyet sağlayan muhaliflerin tam kontrol sağlama gayretleri ve mayın ile el yapımı patlayıcı temizliği faaliyetlerinin sürdürdüğü öğrenildi.

3 MUHALİF ÖLDÜ, 7'Sİ DE YARALANDI

Yaşanan çatışmalarda 3 muhalifin öldüğü, 7'sinin de yaralandığı açıklandı.

10 IŞİD HEDEFİ YERLE BİR EDİLDİ

Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 10 IŞİD hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından 33 Fırtına, 40 ÇNRA ve 20 tank atışının yapıldığı öğrenildi. Atışlar sonucunda 4 silah yüklü araç, arazide kamufle edilmiş 5 çadır tipi barınma alanı, bir karargah binası imha edildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nın başlagıcından bugüne kadar toplam 1578 hedefe, 6 bin 062 Fırtına, ÇNRA, Havan atışı ile 1270 tank atışının yapıldığı belirtildi.

KOALİSYON GÜÇLERİ 2 HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ

Koalisyon güçleri tarafından, Titanah bölgesinde tespit edilen IŞİD hedeflerine yönelik 2 hava harekatı sonucunda 1 IŞİD'linin etkisiz hale getirildiği, 2 aracın ise imha edildi öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER