Fidanlar toprakla buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye genelinde "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" seferberliği kapsamında Samsun'da "Milli Ağaçlandırma Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

Fidanlar toprakla buluştu

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın himayesinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğünce fidan dikimi gerçekleştirildi.
OMÜ Kurupelit yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi bahçesine, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına ithafen fidan dikimi gerçekleştirildi.

Vali Zülkif Dağlı, burada yaptığı konuşmada, üç yıl önce başlatılan fidan dikme çalışmalarının büyük bir özveriyle sürdürüldüğünü söyledi.
Samsun'da 11 bin fidanın toprakla buluşacağını belirten Dağlı, "Ülke olarak ormanlarımıza, sularımıza sahip çıkmak zorundayız. Gelecek nesiller için çevremizi korumalıyız. Orman varlığımızı artırmalıyız. Elimizdeki mevcut kaynaklarımızı koruyarak daha da geliştirip, gelecek nesiller için daha da ileriye taşımak zorundayız." dedi.
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal da küresel salgının yaşandığı bir dönemde cephedeki askerler kadar fedakarca canlarını hiçe sayarak hizmet üreten sağlık çalışanlarına saygı ve minnet ifadesi olarak fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdiklerini aktardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise dikilen fidanların ormana dönüştüğünü, ormanların da bir ülkenin geleceği olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından sağlık çalışanları ve öğrencilerin katılımıyla fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER