FETÖ'den yaşlı kadına 'himmet' oyunu

Adana'da, FETÖ'cü olan avukatın, yaşlı bir kadına ait 37 arsayı vakfa aktardığı iddia edildi.

FETÖ'den yaşlı kadına 'himmet' oyunu

Adana’da FETÖ soruşturması kapsamında 103 iş adamı hakkında 25 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı. İddianameye yansıyan bir detay ise akıllara durgunluk verdi. FETÖ’cü avukatın yaşlı bir kadına ait 37 arsayı dolandırıcılık yöntemiyle elinden alarak örgüte ait Çukurova Eğitim Vakfı’na bağış yaptığı ortaya çıktı.

Olay şöyle gelişti...

Okuma yazması olmayan A.U.'nun arsasına okul yapıldı. Belediye buna karşılık 37 farklı arsa verdi. Bu duruma itiraz eden kadın ve oğulları konuyla ilgili yargıya başvurmak istedi. Ancak davaya bakacak avukat bulunamadı. 2006 yılında kendisini öğretmen olarak tanıtan bir kişi A.U.'nun evine giderek arsa ile ilgili sorular sordu. Yardım etme bahanesiyle yaşlı kadından durumu öğrenen FETÖ’cü kadın, bir avukat getireceğini söyleyerek evden ayrıldı.

Bir kaç gün sonra A.U.'nun kapısını Avukat R.H. çaldı. Arsa ile ilgili işlemlerle ilgileneceğini söyleyen R.H., yaşlı kadını notere götürerek vekalet aldı. Zaman zaman A.U.'nun oğulları avukatı arayarak davanın durumu hakkında görüştü. Avukat sürekli davanın devam ettiğini söyledi. Ailenin bir komşusunun arsalardan birini satın almak istemesi üzerine tapuya giden aile, arsaların örgütün Çukurova Eğitim Vakfı adına bağış yapıldığını öğrendi.

Avukatın ofisine giden aile durumu sordu. Bunun üzerine avukat R.H., iddiaya göre aileye “A. Teyze hayır yaptı, hayrını Allah kabul etsin” dedi. Aile, durumu yargıya taşıdı ancak netice alamadı. Paralel yapıyla mücadele başlayınca işler tersine döndü.

15 Temmuz’dan sonra kapatılan Burç Okulları’nın da avukatlığını yapan R.H. gözaltına alınıp, mal varlığına el konulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER