Fetö'den üyelerine sorgu talimatı

Kahramanmaraş'ta, FETÖ'cülerin evinde gözaltında alındıklarında ya da adliyedeki sorgularında karşılaşabilecekleri sorular ve bu sorulara vermeleri önerilen cevaplar bulundu.

Fetö'den üyelerine sorgu talimatı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda, aralarında doktorların da  bulunduğu bazı sağlık çalışanlarının evinde yapılan aramalarda ele geçirilen  ajanda ve defterlerde, örgüt üyelerinin gözaltına alındıklarında nasıl ifade  vereceklerine ilişkin notlar bulundu.Daha önce örgüt üyelerinin ByLock yazışmalarına da yansıyan "tek tip  ifade talimatı", Kahramanmaraş'ta ele geçirilen bu notlarla da yeniden gün yüzüne  çıktı.

Örgüt üyelerinin gözaltı durumuna karşı sınava hazırlanır gibi bu  soruların cevaplarını ezberlemeye çalıştıkları tespit edildi. FETÖ mensuplarının,  gözaltı ya da savcılık sorgularında, Bank Asya'da hesap açma, örgütün burs ve  bağış toplantılara katılım gibi sorulara "duymadım, görmedim ve bilmiyorum" gibi  kısa cevaplarla hazırlandığı belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER