FETÖ'cülerin yeni taktikleri!

Kars'taki FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan örgütün 'il imamı' M.A, ifadesinde, örgüt mensuplarının darbe girişiminden sonra yakalanmamak için apart tarzı evler kiraladıklarını ve bu evlerde saklandıklarını anlattı.

FETÖ'cülerin yeni taktikleri!

M.A: "Gayb-ı beyt', 15 Temmuz sonrasında hizmet hareketi içerisinde yer alan ve  tutuklanması yüksek ihtimal olarak görülen cemaat üyelerinin saklandıkları  yerlere deniyor. 'Steril ev', hizmet hareketi içerisinde yer alan öğrencilerin  son süreçten sonra apart tarzı konakladıkları yerlerdir"

Kars'ta FETÖ'nün darbe girişiminde yer alanların ortaya çıkarılması ve  örgütün çökertilmesi için Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet  Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar  kapsamında gözaltına alınan FETÖ mensuplarının polisteki ifadelerinde ilginç  detaylar ortaya çıkıyor.

Soruşturma kapsamında tutuklanan "Kars il imamı" M.A, ifadesinde,  17-25 Aralık süreci sonrasında ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından farklı  politikalar izlediklerini söyledi.

17-25 Aralık süreci sonrasında ve 15 Temmuz'dan sonra deşifre olmamak  için farklı kod adları kullandıklarını belirten M.A, şunları anlattı:

"Cemaat içerisinde kullanılan 'bahçe', hizmet hareketi içerisinde lise  1 ve 2'nci sınıfta öğrenim ve cemaate fayda sağlayacak, gelecek vadettiği  düşünülen öğrencilerin yetiştirildiği evler. Bu öğrenciler cemaatin okullarına ve  dershanelerine gitmeyen öğrencilerdir. Öğrenciler aynı zamanda 'gizli grup'  sıfatını da taşıyor, cemaat için özel olarak yetiştirilen öğrenci grubudur.  'Gayb-ı beyt', 15 Temmuz sonrasında hizmet hareketi içerisinde yer alan ve  tutuklanması yüksek ihtimal olarak görülen cemaat üyelerinin saklandıkları  yerlere deniyor. 'Steril ev', hizmet hareketi içerisinde yer alan öğrencilerin  son süreçten sonra apart tarzı konakladıkları yerlerdir."

"Lise döneminde seçilen öğrenciler bilinmez, tanınmazlardı"

FETÖ mensuplarının polis ve askeri okulları "devlet mahremi" kod adı  altında sınıflandırdıklarını kaydeden M.A, "Hizmet yapılanmasında lise döneminde  seçilen öğrenciler bilinmez, tanınmazlardı. Cemaat içerisinde de kimse bilmezdi,  gizli tutulurlardı. İşte bu öğrenciler 'devlet mahremi' diye tabir edilen  kurumlara yerleştirilmek için polis ve askeri okullara, yerlere yerleştirildi."  dedi.

Örgütün yapılanması hakkında bazı bilgiler veren M.A, şunları  kaydetti:

"Lise 1-2 mesulü, bu şahıs okul dönemlerinde öğrenim gören öğrencileri  tasnif eder. Hizmet evleri aracılığıyla rehberlik eder ve cemaate dahil eder.  Burada seçilen öğrenciler bir üst gruba, yani lise 3-4 mesulüne devredilir. Lise  3-4 mesulü, hizmet hareketinde en önemli ünitelerden biridir, direkt olarak  bölgeye bağlıdır, yönetime bağlıdır. Bu ünite hizmet hareketi içerisinde  üniversite mezunu olan veya olacak olan kişilerin kariyer planları yapılır. 17-25  Aralık öncesinde hizmet hareketi okul ve dershanelerine gönderilirdi ancak  süreçten sonra devlet kurumlarına yönlendirildi."

"KPSS'ye girin" talimatı

M.A, 17-25 Aralık sürecinden sonra sıkıntılar yaşamaya başladıklarını,  bu tarihten sonra üyelere KPSS'ye girme talimatı verildiğini anlattı. Devlet  kurumlarına girme talimatını ayrıntılı olarak anlatan M.A, ifadesinde şunları  söyledi:

"17-25 Aralık sürecinden sonra hizmet hareketi içerinde yer alan ve  özellikle cemaatin dershanelerinde görev alan tüm öğretmenlerin KPSS'ye girmeleri  istenmişti. Dershane öğretmenleri KPSS'ye girerek bu yönde devlet kurumlarına  yerleştirilmesi teşvik edilmiştir. Lise öğrencilerini yetiştiren üniversite  mezunları, 17-25 Aralık sürecinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarına  yerleştirilmişti."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER