FETÖ menemeni de çaldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortadan kaybolan Hakan Şükür'ün, Amerika California'da açtığı Tuts isimli bir kafede, müşterilerine Samsun'un yöresel yemeği 'menemeni' sunduğu ortaya çıktı. Samsun Lokantacılar Odası Başkanı, "Hırsızlık bunların kanına işlemiş. Dava açacağız" dedi

FETÖ menemeni de çaldı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar sebebiyle yurtdışına kaçan ve haklarında yakalama kararı olan birçok isim halen yurtdışında bulunuyor. O isimlerden biri de eski milli futbolcu ve eski milletvekili FETÖ'cü Hakan Şükür.

KÖFTECİ DÜKKANI AÇTI

2015'te İstanbul'daki evini satan ve bankadaki parasını çektikten sonra Türkiye'den ayrılan Şükür, kısa süre sonra ABD'de ortaya çıkmıştı. Şükür, bir daha Türkiye'ye dönmeyeceğini açıkladı. Spor akademisi kurma girişiminde bulunan firari Şükür, Türkiye'de darbecilikten yargılanırken, ABD'nin California eyaletinde köfteci dükkanı işletmeye başladı.

MENÜSÜNE MENEMENİ DE KOYDU

Palo Alto'da, Stanford Üniversitesi'nin bulunduğu bölgede Tuts Bakery & Cafe adlı yeri işleten Hakan Şükür, müşterilerine kahvaltılık ve hamur işlerinin yanı sıra köfte ve Samsun'un yöresel yemeği menemeni de sattığı ortaya çıktı.

BALCI: HIRSIZLIK KANLARINA İŞLEMİŞ

Menüsüne Türk damak tadından da örnekler katan Hakan Şükür'ün kahvaltılık olarak müşterilerine, Samsun'un patentli ürünü ve Kavak ilçesi ile özdeşleşen menemeni satması, Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı'yı kızdırdı. FETÖ'nün Türkiye'ye yaptığı ihanetin asla kabul edilemez olduğunu belirten Balcı, "Bir de tutmuş, Samsun'un patentli ürünü menemeni menüye koymuş. Bunlar eskiden soruları çalıyorlardı, şimdi de bizim menümüzü çalıyorlar. Emek hırsızlığı bunların kanında var. Zaten hırsızlardı yine kendi kendilerini belgelediler. Samsunlu lokantacılar olarak bu durumdan rahatsız. Gerekirse yasal yollara başvuracağız. Samsun'un ve menemenin adını kirletmesinler" dedi.

TÜM MAL VARLIĞINA EL KONULDU

Firari FETÖ'cü Şükür'ün Türkiye'deki tüm mal varlığına el konulmuştu. FETÖ'ye finansal destek sağladıkları belirlenen ve Sakarya'da müteahhitlik yapan babası Sermet Şükür de tutuklanmış, şartlı tahliye ile serbest kalmıştı.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER