FETÖ'de itirafçı paniği!

FETÖ elebaşısı Türkiye'deki çözülmenin ardından paniğe kapıldı. Gülen, örgütün çöküşünü hızlandıran itirafçılara ateş püskürdü.

FETÖ'de itirafçı paniği!

Fetullahçı Terör Örgütü'nde 16 Nisan referandumunun ardından çözülmeyi önlemek amacıyla gözaltındaki örgüt üyelerine bol keseden atılan vaatler de işe yaramadı. Konya'da iki yıl önce başlatılan soruşturmada gözaltına alınan örgütün 316 sorumlusundan 104'ü itirafçı oldu. Örgütün yurt içindeki sorumluların yanı sıra, yurtdışındaki sorumlularında deşifre eden itirafçı sorumlular, her şeyi bir bir anlatıyor. Bu itiraflar ve derinleştirilen soruşturmayla, örgütün 7 bölgeye ayırdığı Türkiye yapılanmasındaki 23 ilde 17 yıl boyunca il sorumluluğu yapan bütün isimler tespit edildi. Ege, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Marmara ve Güneydoğu Anadolu bölgesisorumluları da bu çözülmeyle deşifre oldu. Çözülmenin artmasıyla gözaltına alınacak şüpheli sayısı da bin 500'ü geçti. Üyelerine iki yıldan fazla aynı ilde görev yaptırmayan örgütün, il sorumlusu olarak atadığı isimleri dış dünya ülkelerindeki yapılanmayı oluşturması için de görevlendirdiği belirlendi.

İTİRAFÇILAR TEK TEK ANLATTI

İtirafçı sorumlulardan çoğu, görev aldıkları Avrupa ülkelerindeki yapılanmayı, aldıkları talimatları ve örgütün kimlerden nasıl ve ne kadar mali gelir elde ettiğini anlattı. Türkiye Eğitim Danışmanlığı biriminin de deşifre olmasıyla örgütün, TSK ve emniyet birimlerine sızan isimler de açığa çıktı. Deşifre olan örgüt üyelerinin çoğununun ByLockçu listesinde yer aldığı, ancak TSK'daki sorumluların deşifre olmamak için ByLock kullanmadığı belirlendi.

DÜNYA ŞEMASI ÇIKACAK

1986'da katıldığı FETÖ'de, 10 ilde ve etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan C.P., 10 ülkesorumluların  isimlerini verirken, ifadesinde de, "Türkiye'deki görevlerinin ardından Meksika ülkesorumluluğuna getirildiğini anlatarak, "FETÖ okullarının bulunduğu her ülke Türkiye'de bir ile bağlanıyordu. Tüm masraflar da bu ilde toplanan himmetlerle karşılanıyordu. Ayrıca o ülke ile oluşturulan köprüyle iş adamları ticarete gönderiliyor, kazandıkları paranın bir kısmı da yine himmet olarak örgüt muhasebecileri tarafından alınıyordu" dedi.

FETO KÜPLERE BİNDİ

FETÖ elebaşısı Türkiye'deki çözülmenin ardından paniğe kapıldı. Örgüt sitesi 'herkul.org' da yayınlanan videoda Gülen, örgütün çöküşünü hızlandıran itirafçılara "Ey itiraf adı altında iftirada bulunan talihsizler. Altın olma varken posa durumuna düşenler. 2-3 günlük dünya hatırına ahiretini kaybedenler" sözleriyle yüklendi. Gülen, daha önceki mesajlarında olduğu gibi diğer örgüt üyelerine moral vermeye çalıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER