FETÖ belasından çok çektik

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, polislik eğitimini tamamlayan mezunlara "FETÖ belasından bu teşkilat çok çekti. Bizler dahil olmak üzere bunun acısını biliyoruz. Sizlere temizlenmiş bir teşkilat emanet ediyoruz. Bundan sonra sizler bu teşkilata bu tür şeyleri sokmayacaksınız. Mücadele edeceksiniz" diye seslendi

FETÖ belasından çok çektik

Samsun'da 19 Mayıs Polis Meslek Yüksel Okulunda 17. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi. Okulda gerçekleştirilen törene, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Polis Akademisi Başkanlığı Adli Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Ali Tekiner, EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, ilçe kaymakamları, daire müdürleri, polis okulu görevlileri ve polis adaylarının aileleri katıldı. İki yıllık mesleki eğitim ve öğretimin ardından 150'si kadın, 193'ü erkek olmak üzere 343 öğrencinin mezun olduğu törende, okul birincisi olan Kahraman Melih Arabacı yaş kütüğüne adının yer altığı plaketi çaktı ve öğrenciler adına konuşma yaptı. Arabacı yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatını bulunduğu yerden daha ileri taşıyıp var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. 

FETÖ BELASINDAN BU TEŞKİLAT ÇOK ÇEKTİ
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı ise polis adaylarına hitaben yaptığı konuşmasında "Kanunlarımızdan, adalettin, dürüstlükten ayrılmayın ve başkalarından emir almayın. Kanunlarımızdan ve anayasamızdan emir alın. Değişik mihraklardan ve mahfillerden emir almayın, itaat etmeyin. Sadece yaraşık mevzuatına göre sıralı amirlerinize itaat edin. Bunu niye belirtiyoruz ve altını niye çiziyoruz? FETÖ belasından bu teşkilat çok çekti. Bunun acısını biliyoruz. Sizlere temizlenmiş bir teşkilat emanet ediyoruz. Bundan sonra sizler bu teşkilata bu tür şeyleri sokmayacaksınız, mücadele edeceksiniz" diye konuştu. 

İNSAN SEVGİSİ OLMAYAN HER YERDE SORUN YAŞAR 
Samsun Valisi Osman Kaymak da "Çok değerli yeni polis adayı kardeşlerim. Sizler ülkemizin güvenliği ve asayişi için göreve başlayacaksınız. Gerçekten işiniz çok önemli. Her meslek kıymetlidir ve kutsaldır. Ama insanın hayatını doğrudan etkileyen bir meslek yapıyorsunuz. Devletin size verdiği yetki ile insanların hayatına müdahale ediyorsunuz. O nedenle sizin mesleğiniz çok kıymetli ve kutsal. Bunun bilincinde olduğunuza ve bu bilinçle okulu bitirdiğinize inanıyorum. Mesleğin sırrı şudur: İşini seveceksin, insanları seveceksin. İnsanları sevdiğin zaman gerçekten işinin çok kolay olduğunu göreceksin. Zira insan sevgisi olmayan insan her yerde sorun yaşar" şeklinde konuştu. 

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER