Fethullah Gülen'den Meral Akşener Talimatı

İsparta'daki FETÖ operasyonu, yapılanmanın lideri olarak adı geçen Fethullah Gülen'in MHP ile ilgili hedefini de ortaya koydu.

Fethullah Gülen'den Meral Akşener Talimatı

Isparta'da FETÖ operasyonunda, aralarında eski Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü İbicioğlu ve yardımcılarının da bulunduğu 51 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonda tutuklananların sayısı bugün itibariyle 25'i buldu.

Haber7'nin Emniyet kaynaklarından aldığı bilgilere göre, Isparta'da yapılan FETÖ operasyonunda önemli bilgilere ulaşıldı. Süleyman Demirel Üniversitesi eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç üniversiteden topladığı arşivi kaçırırken suçüstü yakalandı. Halil Karakoç isimli şahsın arabasından çıkan bilgiler... Burada FETÖ lideriGülen'in MHP'nin Genel Başkan adaylarından Meral Akşener için "Onu koruyun"talimatı verdiği ortaya çıktı.

İşte o bilgiler:

GÜLEN'İN EL YAZMASI TALİMATI

25 adet dvd, 5 adet flash bellek, 4 adet diz üstü bilgisayar, 116 GSM kartı, 1 adet bilgisayar kasası yakalandı.

Yapılan içerik incelemesinde FETÖ lideri Fethullah Gülen’in el yazması talimatlarına rastlandı.

DVD’lerde çeşitli şantaj görüntüleri, çocuk pornosu, kendi odasına gelenlerin görüntüleri yakalandı.

GÜLEN: AKŞENER'E SAHİP ÇIKIN

Gülen’in ifadeleri şöyle geçiyor: Evinizi, barkınızı satın Bank Asya’yı kurtartın. Meral Akşener’le ilgili sahiplenme mesajlarına rastlanan kayıtlarda. “Meral Akşener’e sahip çıkın. Kendisini koruyun” gibi ifadelerin geçtiği görüldü.

ERDOĞAN'A HAKARET SEZER'E  ÖVGÜ

Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağır hakaretler eden FETÖ lideri Gülen'in verdiği el yazması talimat ne tür ilişkiler içinde olduğunun bir kanıtı.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e övgü dolu sözlerin yüklendiği talimatlarda kendisine hediye edilen saatten de bahsediliyor.

Bir de üniversitede 12 trilyonluk yolsuzluk operasyonuna dair bilgiler de mevcut. FETÖ üyesi şahsın İsmailğa cemaatine sızıp, sahte kimlikle aralarında yaşadığı ortaya çıktı.

Devlet Bahçeli yakın zamanda paralel devlet yapılanmasının partisini ele geçirmek için operasyon düzenlediğini söylemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER